Потяг для медиків курсує на Черкащині

Потяг для медиків курсує на Черкащині

Потяг для медиків курсує на Черкащині

Аби під час карантину медики могли дістатися роботи, "Укрзалізниця" запустила безоплатні рейси. Стартувала ця соціальна програма 31-го березня. Про це Суспільному розповіла прессекретарка регіональної філії "Одеська залізниця" Лариса Слободська.

Від залізничної станції у селі Хацьки до Черкас – 20 кілометрів. На платформі збираються медики, серед них – Світлана Мухіна. Жінка працює у міському пологовому будинку.

– Робота у нас тяжка, подобова. А доїхати немає чим. Всі хочуть, щоб прийшов, – сів – поїхав, а не добиратися як-небудь.

Медсестра Марина Мартиненко працює у Смілянській райлікарні. Каже, безкоштовний проїзд для медиків – нині необхідність.

– Зараз ми найбільше перебуваємо в зоні ризику, нам психологоічно важко: люди бояться, думають, що ми розносимо цей коронавірус.

Зі слів прессекретарки регіональної філії "Одеська залізниця" Лариси Слободської, пасажири обов’язково повинні мати при собі посвідчення медика та засоби індивідуального захисту: рукавички і маску.

– Прізвище кожного медика має бути у списках, що попередньо надають залізниці медзаклади. Під час посадки на кожній станції чергові проводять звірку.

По Черкаській області курсуватиме чотири вагони.

Також, аби вирішити проблему з підвезення медперсоналу, пустили службовий автобус, – говорить голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко.

– Ми спочатку уклали угоду з нашим перевізником на два оборотних рейса вдень, але це не вирішило проблему, тоді ми звернутися до Шевченківської дирекції Одеської залізниці, до облдержадміністрації, а вони – до Міністерства транспорту. Нині частина медиків їздить на автобусі, а решта – на поїзді. Зараз у нас по громаді Хацьки, Степанки і Бузуків 154 особи. Пріорітет – це третя лікарня, інфекційна й обласна, які, як нам сказали, будуть першими задіяні для лікування хворих на коронавірус, – розповів Ігор Чекаленко.

Потяг для медиків курсує на Черкащині
Потяг для медиків курсує на Черкащині.

– Поки автобус не давали, то добиралися своїм ходом, мене чоловік довозив машиною, а тоді ішла пішки, – розповіла черкащанка Ольга Джулай.

У Черкасах медики пересідають у тролейбуси з позначкою «спецрейс». Вони курсують обласним центром двічі на добу вранці та ввечері, відколи призупинили громадський транспорт. Однак, говорить медсестра Любов Корсунь, графік спецрейсів не співпадає з прибуттям потягу.

– Ми не встигаємо, там уже з вокзалу піде наш тролейбус, той, що йде в Соснівку, будемо чимось до центра їхати, а потім далфі добиритимемося.

голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко зазначив, що планує звертатися до керіваництва міста і області, щоб дану проблему вирішити.

Зі слів прессекретарки регіональної філії "Одеська залізниця" Лариси Слободської курсуватимуть службові потяги до завершення карантину.

Авторка Ольга Котляр

На початок