Міжнародний кримінальний суд направив 42 представників в Україну для розслідування воєнних злочинів

Міжнародний кримінальний суд направив 42 представників в Україну для розслідування воєнних злочинів

Міжнародний кримінальний суд направив 42 представників в Україну для розслідування воєнних злочинів
icc-cpi.int

До України прибули 42 слідчих, судово-кримінальних експертів і працівників Міжнародного кримінального суду для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. Про це йдеться в заяві прокурора МКС Каріма Хана.

За словами Хана, до України прибуває найбільша група працівників Міжнародного кримінального суду з моменту заснування його офісу.

Представники МКС в Україні збиратимуть докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності, а також співпрацюватимуть із українськими слідчими для встановлення обставин і подробиць того, що відбулося. У цьому МКС допомагатимуть колеги з Нідерландів.

"Важливо, щоб робота всіх сторін, спрямована на встановлення відповідальності за події в Україні, відбувалася з належною координацією та комунікацією. У цьому процесі ми суттєво посилимо вплив нашої спільної роботи зі встановлення правди", — наголосив Карім Хан.

Він також зазначив, що вже 21 держава (зокрема США) висловила бажання підтримати роботу Офісу прокурора МКС із розслідування воєнних злочинів в Україні, а 20 країн зобов’язалися надати необхідне фінансування.

У березні прокурор Міжнародного кримінального суду особисто прибув в Україну для збору доказів воєнних злочинів РФ. У квітні Карім Хан заявив, що планує повторно відвідати українську територію.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія введе війська на територію України. Таким чином Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Одразу після звернення Путіна близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні зокрема і в Києві, а також житлові квартали.
  • 28 лютого прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
  • У березні МКС за зверненням 42 країн оголосив про початок розслідування воєнних злочинів внаслідок вторгнення РФ в Україну. Україна вимагатиме у міжнародних судах максимально жорсткого покарання для російських військовослужбовців, причетних до воєнних злочинів, аж до довічного ув’язнення.
  • 21 квітня генпрокурор США Меррік Гарленд повідомив, що Штати співпрацюють із Україною в межах розслідування воєнних злочинів російських військових.
  • 25 квітня заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов повідомив, що в Україні працюють над "Книгою катів”. Це збірник відомостей про кожного військового злочинця Росії, причетного до війни та звірств на території України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 83. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок