Підприємцям ринків Житомира на період карантину зменшили плату за оренду

Підприємцям ринків Житомира на період карантину зменшили плату за оренду

Підприємцям ринків Житомира на період карантину зменшили плату за оренду

Підприємцям, які орендують торгові місця на підприємстві "Житомирський коперативний ринок" (Житній і Сінний ринки), зменшили орендну плату на період карантину на 20 %.

Про це Суспільному розповів заступник директора кооперативного ринку Юрій Прудніков.

За його словами, адміністрація підприємства облспоживспілки "Житомирський кооперативний ринок" пішла на такі поступки, аби мінімізувати фінансувати втрати підприємців через закриття торговельних точок у зв’язку із карантином

Юрій Прудніков: "Аби зменшити фінансове навантаження на наших потенційних партнерів, а саме підприємців, які здійснюють діяльність на території ринку, адміністрація ринку пішла на такий крок. Наше підприємство також звільнили на місяць від сплати податку на землю та на нерухомість. А це 10% від суми оренди, яку сплачують підприємці. У зв’язку з тим, що більшість працівників на ринку перебувають у відпустках без збереження заробітної плати, дирекція розглянула питання, і в нас вийшло ще додаткових 10 відсотків. Каси працюють з 1-го квітня. Людей до каси допускають по двоє. Охорона працює, аби у людей в торговельних точках залишився товар. Проводиться навколішнє освітлення об’єктів. Нас ніхто не звільнив від сплати за електроенергію, від сплати податку на доходи. І ми все ж таки, на скільки змогли, зменшили орендну плату на 20%".

Підприємець Олег Баронін: "Карантин продовжили, все закрито. А за що платити? Немає навіть грошей на існування. Це треба іти, брати кредит у якомусь банку і платити оренду і все. У мене 3 найманих працівника. І за все я плачу, податки оренда близько 30 тисяч гривень. Це 6 тисяч гривень податків і оренда. Якщо 20 тисяч гривень приблизно я плачу, то 16 тисяч зараз треба заплатити. Я навіть не розумію, за що платити, все закрито. Раз на місяць можна приїхати, взяти товар необхідний і все.

Підприємець Андрій Попов: " % - це, м’яко кажучи, ніщо. Якщо б якихось 50%, я розумію, що в ринку є затрати на електроенергію та охорону. Дуже багато підприємців можуть не витримати цей карантин і закритись. Не знаю, мабуть, треба кожному подавати заяви до адміністрації ринку, щоб або прибрали її, або знизили до якихось нормальних умов".

Нагадаємо, попри рекомендацію Кабміну, продуктові ринки у Житомирі не відкриють до завершення карантину.

Авторка сюжету Аліна Домбровська

Камера Сергій Кобилянський

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди