На Дніпропетровщині вшанували пам’ять жертв політичних репресій. На 9-му кілометрі Запорізького шосе поклали квіти до меморіалу жертвам голодомору і політичних репресій, мовиться в пресрелізі Дніпропетровської обласної військової адміністрації, який отримало Суспільне.
У церемонії взяли участь представники влади та громадськості, зокрема нащадки людей, які були репресовані.

Меморіал «Поле скорботи» збудований на в’їзді до Дніпра, на символічному місці. Саме тут у 1930-і та на початку 1950-х років був розташований спеціальний об’єкт НКВС. І саме тут ховали розстріляних жертв політичних репресій, каже голова обласного Товариства політв'язнів та репресованих Іван Дремлюга.

«За даними істориків, на цьому місті поховані понад 5,2 тисячі людей, мешканців Дніпропетровської і Запорізької областей. Розстріляних, закатованих. Ми зібралися на цей пам’ятний захід аби показати, що Україна та Росія – це два різні світи. Російське суспільство – тоталітарне. Українське – вільне і демократичне», – додав Іван Дремлюга.
Що відомо
- Особливо жорстокі репресії сталінський режим здійснював в Україні у 30-х роках ХХ століття. Зокрема у 1937-1938 рр. в Україні було засуджено майже 200 тисяч осіб.
- Радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводили режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували там дерева, доступ до відповідних архівів був заборонений.
- У 1991 році було ухвалено Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні».
- У 2015 році Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
- В Україні пам’ять жертв політичних репресій офіційно вшановують з 2007 року щорічно у третю неділю травня.
Читайте також
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро