У Кривому Розі – конфлікт навколо госпіталізації пацієнта з підозрою на кронавірус

У Кривому Розі – конфлікт навколо госпіталізації пацієнта з підозрою на кронавірус

У Кривому Розі – конфлікт навколо госпіталізації пацієнта з підозрою на кронавірус

Жителька Кривого Рогу Олена Бабаєва звинувачує лікарів першої міської лікарні у тому, що медики не захотіли зробити тест на коронавірус її сину. Пост у фейсбуці про це жінка виклала 28 березня.

Того дня 36-річного Олександра Бабаєва з температурою з роботи “швидкою” доправили до приймального відділення міської інфекційної лікарні. Там після огляду лікарем-інфекціоністом підозру на коронавірус виключили і направили пацієнта до першої лікарні з попереднім діагнозом ГРВІ. 29 березня тест на коронавірус зробили, він хворобу не підтвердив. Черговому лікарю, який оглядав пацієнта, винесли догану за порушення етики. Він з таким рішенням не погоджується.

Олександр Бабаєв каже: вже не радий розголосу, якого набула історія з його госпіталізацією. Розповідає, медики боялися, що у нього коронавірус і тікали від нього.

«Лікарі просто боялися елементарно заходити до палати. Ну що це за лікарі? Я розумію, що пред’являти щось лікарям у даний момент складно у цій ситуації. У лікарів не було, я так розумію, ані захисних пристроїв, нічого такого, щоб вони не боялися заразитися коронавірусом і зайти нормально у палату до мене», – розказує пацієнт.

Зараз, за словами терапевта Наталії Білоусенко, Олександр у задовільному стані, днями його планують виписати.

У своєму пості в сцмережах його мати Олена Бабаєва писала, що лікарі не пояснили, чому не тестують сина на коронавірус, натомість видали список медичних препаратів, які вона купувала сама.

Виконувачка обов’язків головного лікаря закладу Ірина Латанська говорить, що допомогу пацієнту надали, діяли за інструкцією, наданою МОЗ. Попередній діагноз – ГРВІ з можливою пневмонією, не коронавірус.

«Є наказ МОЗ 722, який розробив чіткі алгоритми і стандарти дії на випадок коронавірусної інфекції. Не всім потрібно робити тести на коронавірус. Тільки якщо є симптоматика і є анамнез захворювання», – каже керівниця лікарні.

Сам черговий лікар також заявляє, що діяв правильно.

«Коли я побачив, що стан його погіршується, росте задуха, я зробив необхідні заміри температури, тиску, частоти серцебиття. Дивлюся: стан погіршується. Я покликав лікаря-анестезіолога й ухвалили рішення перевести його до палати інтенсивної терапії. І більше я з родичами не спілкувався. Усе за інструкцією, що необхідно було, я зробив. І у бесіді з мамою, як я зараз з вами розмовляю, мій тон був такий же. Ніякої агресії абсолютно не було ані з мого боку, ані збоку мами. Були питання – чому не зроблені тести. Я розумію, люди налякані сьогодні. Але ми не володіємо таким арсеналом, і наша лікарня не призначена для прийому пацієнтів з коронавірусною інфекцією», – зазначив черговий лікар-терапевт Криворізької міської лікарні №1 Валентин Іванов.

За словами Ірини Латанської, черговий лікар не надав родичам пацієнтки усю інформацію.

«Згідно з посадовою інструкцією лікаря-терапевта ,лікар повинен надавати всю вичерпну інформацію про стан здоров’я, про обстеження, лікування. Тому за некоректну поведінку, недостатньо надані дані мамі йому винесена догана про незбереження етики доінтології до пацієнтів і родичів», – сказала Ірина Латанська.

Черговий лікар Валентин Іванов з рішенням керівництва про догану не погоджується, каже, зробив для пацієнта усе можливе. Список ліків змушений був дати, бо за новим етапом реформи гроші до медзакладів другої ланки так і не зайшли.

На засідання комісії, яка розглядала питання, його не запросили, особисту думку лікаря не чули. Тож Валентин Іванов міркує, чи подати позов до суду, аби оскаржити догану.

Авторка – Марина Яйцова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди