У тимчасово захопленій росіянами Боровій на Харківщині меншає окупантів — селищна рада

У тимчасово захопленій росіянами Боровій на Харківщині меншає окупантів — селищна рада

У тимчасово захопленій росіянами Боровій на Харківщині меншає окупантів — селищна рада
Фото: Борівська селищна рада

У Борівській громаді кажуть про зменшення кількості російських військових та техніки, однак селище залишається під тимчасовою окупацією.

Ситуація з кількістю окупантів на території громади постійно змінюється, йдеться у звіті Борівської селищної ради 13 травня.

"Одні знаходяться безпосередньо у населених пунктах, інші — поблизу, у лісах та посадках, решта проходить транзитом в напрямку Донбасу, частина потім повертається через Борову в напрямку Куп’янська. Загальна кількість окупантів на території громади зменшується", — сказано у повідомленні.

В захопленій адмінбудівлі селищної ради окупанти встановили військову комендатуру на чолі з комендантом.

"Допомагають окупантам поліцаї та місцеві колаборанти. Деякі з колаборантів, за оперативними даними, "втратили довіру" коменданта і відсторонені від тісної співпраці, дехто залишив громаду", — йдеться у дописі.

Окупанти роблять вибіркові візити до родин учасників АТО/ООС, військовослужбовців, працівників поліції. На один з автомобілів швидкої допомоги та службові автомобілі селищної ради окупанти нанесли маркування Z та використовують у власних цілях.

У селі Маліївка російські військові розтоплюють піч книгами з місцевої бібліотеки, а в Пісках-Радьківських організували зйомки відеофільму про псевдорозмінування сільської бібліотеки.

На цьому тижні енергетикам вдалося відновити електропостачання у Боровій, Богуславці, Новоплатонівці, Загризовому, Підлимані, Першотравневому, Чернещині, Шийківці, Гороховатці.

"Про деякі населені пункти наразі немає інформації та відомо, що, на жаль, частина громади залишається без світла. Причини відсутності електрики скрізь різні, але всі вони пов’язані з пошкодженням трансформаторних підстанцій, мереж та обладнання через обстріли", — зазначають у громаді.

У магазинах мінімальний асортимент товарів, однак туди завозять хліб та найнеобхідніші продукти. По деякі продукти, ліки та готівку борівчани їздять в Сватове та Старобільськ.

У громаді досі відсутній мобільний зв'язок та інтернет.

Що відомо

  • 16 квітня стало відомо, що російська армія контролює всю територію Борівської громади у Харківській області.
  • 18 квітня у Борівській селищній раді повідомили, що російські окупанти викрали комп'ютери та особові справи з Пенсійного фонду у Боровій.
  • 19 квітня повідомлялося, що у Боровій окупанти призначили свого коменданта.
На початок