Фонд Енді Воргола надав $50 тисяч стипендіальній програмі для українських художників

Фонд Енді Воргола надав $50 тисяч стипендіальній програмі для українських художників

Фонд Енді Воргола надав $50 тисяч стипендіальній програмі для українських художників
Фото: warholfoundation.org

З огляду на повномасштабне вторгнення російської армії до України, ГО "Музей сучасного мистецтва" разом із партнерами Zaborona, The Naked Room та Мистецьким Арсеналом створити Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги. Саме йому фонд Енді Воргола надав 50 тисяч доларів для реалізації стипендіальної програми. Про це повідомляє ГО на своїй Facebook-сторінці.

"Сьогодні #UEAF радий оголосити про початок натхненної співпраці з The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts. Завдяки щедрому внеску від партнера у розмірі 50 000$ #UEAF нарешті має можливість створити стипендіальну програму для українських художників/художниць та дієвців культури, щоб підтримати їхню роботу в умовах війни", — написали організатори у дописі.

До стипендіальної програми увійдуть 20-25 художників та художниць. Стипендія надаватиметься як тим, хто перебуває на території України, так і тим, хто був змушений виїхати через повномасштабне вторгнення РФ. Ініціатива триватиме протягом трьох місяців у форматі щомісячних благодійних виплат.

Фонд Енді Воргола надав $50 тисяч стипендіальній програмі для українських художників
Kinder Album, Ukraine will resist, 2022. Фото: ueaf.moca.org.ua

"Не можемо не зауважити символічного значення цього партнерства. Бо для нас і для багатьох людей у світі Енді Воргол (...) — геній, який розширив межі можливого у мистецтві, та великий художник, чиє родинне коріння пов’язане з Україною. Тож для UEAF особлива честь мати підтримку від його імені у складні часи для нашої країни", — зазначають у фонді.

The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts був заснований у Нью-Йорку в 1987 році. Сам митець у своєму заповіті закликав створити фонд, присвячений "розвитку візуального мистецтва", залишивши майже усі свої статки для цієї справи.

З моменту заснування, мета Фонду полягала в тому, щоб підтримувати експериментальну та нову мистецьку діяльність, а також зберігати та розширювати мистецьку спадщину Воргола. Ці дві цілі переплітаються: кожна ініціатива, яку підтримує Фонд, розглядається через призму неординарного підходу Воргола до мистецтва та життя, від його фундаментального почуття свободи бути новим і іншим до його далекоглядної щедрості.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад