Гонщик Формули-1 засудив воєнні дії Росії проти України, а також висловив свою думку про загрози, які несе країна Європі.
Себастьян Феттель - один із найуспішніших гонщиків в історії Формули-1. Феттель чотири рази ставав чемпіоном світу з автоперегонів і розпочав уже 15-й сезон у Формулі-1.
З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну Феттель зайняв чітку позицію проти РФ. Німецький гонщик закликав Формули-1 надати фінансову допомогу країні, висловлював бойкот проведенню гран-прі у Росії, а також їздив на попередніх етапах у синьо-жовтому шоломі на підтримку Україні.
Читайте також: "Новини шокують". Себастьян Феттель закликав Формулу-1 надати більшу фінансову підтримку Україні
Феттель дав інтерв'ю BBC Question Time на політичні теми та розповів про своє бачення того, як війна Росії проти України впливає на рівень життя населення у Європі та інші соціально-політичні процеси.
Гонщик Формули-1 прийшов до висновку, що головною метою світу має бути докладання зусиль, які б могли зупинити президента Росії Владіміра Путіна.
- Про загрози Росії європейським країнам та Україні
"Вступ Фінляндії у НАТО? Я знаю чимало фінів, а Фінляндія має довгий кордон з Росією. Фінляндія воювала у минулому з Росією, тож я точно бачу у цьому необхідність захисту. Приклад, коли ти на майданчику з хуліганом є дуже наочним. Ти хочеш бути захищеним, як і багато інших дітей. Гадаю, це проблема лише коли ти не розумієш, з ким маєш справу. Тобто так, було чимало ознак цього, і тепер ми можемо ставити запитання, що нас призвело до такої халепи і хто у цьому винний, адже ми мали бачити ці загрози раніше".
"Але ми маємо не забувати одного: українці страждають сьогодні, і страждатимуть завтра, і, ймовірно, ще дуже довгий період часу. І чути з перших вуст про деякі сім'ї, які виїхали з України і шукають житло - не можу навіть уявити, через що вони проходять. Якщо чесно - це тому що мені самому не доводилося з таким зіштовхуватися. Я зростав у часи, коли не було ніякої війни, подорожував по усьому світу і бачив чимало місць та розумів, що це привілегія - мати такий спосіб життя, як у нас у Європі".
"Тому я думаю, перше, що має відбутися - ми маємо подбати про Україну. У Німеччині були тривалі та запеклі дебати: чи поставляти нам зброю [Україні] чи ні? У підсумку було вирішено, що так, Німеччина поставлятиме її. Але загроза є очевидною, і ти не знаєш, чи буде подальша ескалація, можливо, вона настане вже завтра. Ти не знаєш, що Путін чи Росія - переважно Путін - збиратимуться робити. І це чинник невизначеності. Але я гадаю, що у широкому сенсі нам необхідно зробити все, щоб його зупинити та допомогти людям, які знаходяться під загрозою. Особливо тим, хто страждає, як українці".
- Як війна в Україні впливає на вартість життя у Європі
"У Німеччині відбуваються ті ж дебати і ставлять ті ж запитання, якщо чесно. Враховуючи розвиток подій в Україні, війну в Україні, розмов чимало, оскільки ціни на енергоносії зросли, через що у людей залишається менше грошей у кишенях. І це досить просто та чітко зрозуміти. Питання у чому, що з цим робити та як вирішити цю проблему? І я гадаю, що відповідь є трохи ширшою".
"Якщо чесно, було б справедливо сказати, що заходи мали приймати ще значно раніше, і ми б не мали залежати так сильно від цих цін - Великій Британії, Німеччині чи іншій країні не мали б їх диктувати. Це ціни, від яких залежимо ми та домогосподарства по усій Великій Британії, Німеччині та інших країнах. Це справді тривала та цікава дискусія, і певними словами ми маємо висловлювати певні явища, які відбувається довкола нас, наприклад, звідки ми беремо енергію, що є її джерелом?"
"Очевидно, що Німеччина дуже залежна від Росії і потенційно матиме з цим проблему. Що з цим робити? Чи буде накладене ембарго? Що нам з цим робити далі? Що робити, якщо Росія перекриє вентиль? Дуже багато запитань, але правда у тому, що нам потрібно було убезпечити себе від цих небезпек та загроз раніше. Ми не повинні були стати настільки залежними, замість цього треба було "перемкнути передачу" і підготуватися до майбутнього. Не лише з розуміння здобуття [енергетичної] незалежності і захисту наших домогосподарств, про які ми говоримо, але й у контексті більш широкої картини. Щоб бути упевненими, що нам буде приємно жити на планеті у майбутньому так само, як і зараз".
Хто такий Себастьян Феттель
- 34-річний німецький автогонщик, пілот команди "Астон Мартін".
- Феттель - 4-разовий чемпіон Формули-1 - у 2010, 2011, 2012, 2013 роках.
- Феттель виступає у Формулі-1 з 2007 року за команди "Заубер", "Торо Россо", "Ред Булл", "Феррарі". Останні два сезони німецький гонщик виступає за "Астон Мартін".
- У сезоні 2022 року Феттель взяв участь у трьох з п'яти гонок, пропустивши старт сезону через коронавірус. Його найкращий результат - восьме місце на гран-прі Емілії-Романьї.
Які санкції ухвалили в автоперегонах проти Росії
- Жодних міжнародних змагань у Росії та Білорусі. Зокрема, мова стосується гран-прі Формули-1 у Сочі.
- Заборона на використання символіки, прапорів та гімнів Росією та Білоруссю на міжнародних турнірах.
- Заборона національним командам Росії та Білорусі брати участь на міжнародних турнірах.
- Російські та білоруські гонщики можуть змагатися лише особисто і як нейтральні спортсмени під прапором FIA. Заборона на використання символіки, прапорів та гімнів залишається у силі.