Майже половина зубних лікарів без вищої освіти на Житомирщині можуть стати безробітними

Майже половина зубних лікарів без вищої освіти на Житомирщині можуть стати безробітними

Майже половина зубних лікарів без вищої освіти на Житомирщині можуть стати безробітними

5 зубних лікарів без вищої освіти Житомирського обласного стоматологічного медичного об’єднання 1-го квітня потрапили під скорочення.

Про це Суспільному сказав керівник об’єднання Всеволод Солдатов. За його словами, загалом в області найближчим часом безробітними може стати 41 відсоток фахівців стоматполіклінік, які на відміну від лікарів-стоматологів, мають не вищу, а середню спеціальну освіту. Такою є вимога наказу міністерства охорони здоров’я України №117 від 2002-го року. Відповідно до наказу цих фахівців позбавлять права лікувати пацієнтів, а тільки дозволять займатися профілактикою та діагностикою.

Всеволод Солдатов: "Зубні лікарі – це молодші медичні працівники з медичною освітою. Тобто рівень їх освіти – це медична сестра. Працювати лікарем вони на даний час не мають права".

Житомирянка Світлана Бєлькевич – зубний лікар. Вона розповіла, що її професійний стаж 24 роки. Її кваліфікаційні вимоги змінили, і тепер вона не може робити те, що робила. "Сьогодні мене обмежують. Оскільки змінилися кваліфікаційні вимоги до моєї професії, які були чітко визначені у 2002 році", - сказала Світлана Бєлькевич.

Всеволод Солдатов: "Якщо точно, то зубним лікарям з 2002-го року вийшов довідник кваліфікаційної характеристики працівників . І там написано, що зубний лікар має право тільки на проведення профілактики і діагностики. Незважаючи на те, що ліцензії лікувальним закладам дозволом зубним лікарям практикувати надавали, на це деякий час на це закривали очі. У 2018-му і 2019-му роках лікувальні заклади перетворилися у комунальні некомерційні підприємства і отримали нові ліцензії. І ліцензії були видані тільки тим, хто написав, що зубні лікарі в них проводять тільки профілактику та діагностують. В нинішніх умовах, коли у нас госпрозрахунок частковий або повний, зубний лікар просто не в змозі виправдати своє існування в закладі, якщо, по суті, не буде чого робити. Якщо я дозволю йому робити те, що не дозволяє ліцензія. Я ризикую залишити заклад без ліцензії, без можливості роботи і співпраці з Національною медичною службою України. Тобто, у мене в закладі 170 працівників, і я зроблю з них 170 безробітних".

За словами Всеволода Солдатова, а обласному стоматологічному об’єднанні під скорочення потрапило п’ятеро зубних лікарів

Всеволод Солдатов: "Таке рішення я прийняв. І не тільки я. А взагалі у Житомирській області ситуація набагато гірша. У нас усіх, хто працює в стоматполіклініках, в стоматвідділеннях області, в комунальних 41% - це зубні лікарі. Тобто, по суті, 41% зубних лікарів мають бути звільнені. У мене було 5 зубних лікарів. Є заклади, в яких працює дві третини зубних лікарів. Безпосередньо, це стоматполіклініка Житомирського району."

Керівник територіальним стоматологічним медичним об'єднанням Житомирського району Володимир Нижник: "Сім стоматологів і 12 зубних лікарів. Стоматологи тут у поліклінніці у Станишівці, Озерному та Новогуйвинську. І все, а решта у 9-ти селах працюють зубні лікарі. Всі зубні лікарі у мене в штаті. У даному випадку згідно з постановою Кабміну у відпустці без збереження до 24-го квітня. Весь колектив збережено згідно зі штатним розписом. Питання зубних лікарів вирішувалося до карантину через спалах коронавірусу. Ми були у міністерстві не один раз. Була домовленність із першим заступником міністра Семиволосом зустрітися у міністерстві. Там ми напрацювали таку систему, що зубні лікарі будуть лікувати карієс та його ускладнення і видаляти зуби у сільській місцевості за медичними показами. Документи лежать, вже готові є, але зараз. коли карантин, нікуди ніхто не їде. Питання "зависло" у повітрі. Але ми сподіваємося, що воно вирішиться".

Авторка Антоніна Тугас

Камера Олександр Данилюк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди