Стало відомо, скільком пенсіонерам Житомирщини 1-го квітня мали б розпочати виплату 1 тис. грн.

Стало відомо, скільком пенсіонерам Житомирщини 1-го квітня мали б розпочати виплату 1 тис. грн.

Стало відомо, скільком пенсіонерам Житомирщини 1-го квітня мали б розпочати виплату 1 тис. грн.

Одноразову допомогу в сумі 1 тис. грн. мали виплачувати від сьогодні, 1-го квітня, пенсіонерам, у яких розмір пенсії менший, ніж 5 тисяч гривень.

18-го березня таке у своєму у відеозверненні анонсував Президент України Володимир Зеленський

За словами заступниці керівника управління Пенсійного фонду України в області Світлани Антонюк, в Житомирській області станом на 1 січня 2020 року в Житомирській області таку доплату мали б отримати 88 відсотків від усіх пенсіонерів, або 330 тисяч людей.

Житомирянка Світлана Яремчук: "У мене пенсія 2 тисячі гривень. Я чула, що Президент обіцяв з 1-го квітня дати одноразову допомогу 1 тисячу гривень, то це було б дуже чудово".

Житомирянка Алла Герасимова: "Як прожити за 2018 гривень, заплатити за комунальні. Прожити дуже складно".

Житомирянка Ніна Мяновська: "На безриб’ї і рак риба. Що та тисяча, але все-таки. Хоча я не вірю у це все".

Житомирянка Людмила Курбатова: "Виживаємо, стараємося виживати і будемо надіятися, що нас не забудуть і будуть допомагати".

Чи є гроші у держави, щоб пенсіонерам виплатити одноразову допомогу по одній тисячі гривень.

Президент Володимир Зеленський: "З 1-го квітня 2020-го року уряд буде готовий виплатити додаткову тисячу гривень тим, хто має пенсію, меншу 5-ти тисяч гривень. А з 1-го травня буде проведено індексацію пенсій".

За словами заступниці керівника управління пенсійного фонду України в області Світлани Антонюк, в області станом на 1-ше січня проживає 375 тисяч пенсіонерів, з них 330 тисяч отримують пенсію меншу, ніж 5 тисяч гривень.

Світлана Антонюк: "У даний час нормативних документів, які б передбачали виплату коштів по одній тисячі гривень, не прийнято. Після прийняття рішення, закону або розпорядження кабінету міністрів пенсійний фонд буде готовий до виплат цих коштів. На даний час порядку або джерел фінансування зазначених коштів немає. Бюджет пенсійного фонду прийнятий і збалансований, але для того, щоб виплатити додатково по тисячі гривень, треба буде внести зміни до закону про державний бюджет України і прийняти постанову кабміну, яка буде регулювати джерела зазначених виплат".

Автор Володимир Шолдрук

Камера Сергій Кобилянський

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди