24:0. Іга Швьонтек повторила унікальне досягнення Серени Вільямс, що трималося сім років

AP

Польська тенісистка стала першою, кому за цей період вдалося досягти такої переможної серії.

Перша ракетка світу Іга Швьонтек повернулася з перемоги на корт на тенісному турнірі у Римі. Швьонтек обіграла у другому колі румунку Єлєну-Габріелу Рузе.

Турнір у Римі став для Швьонтек першим за три тижні. Вона пропускала змагання у Мадриді після перерви, яку взяла через травму плеча.

У першому матчі після повернення Швьонтек розгромила румунку Рузе. Після виграного стартового сету з рахунком 6:3, полячка у другому не віддала жодного гейму - 6:0.

Перемога Швьонтек дозволила їй пройти у третє коло турніру. А також повторити унікальне досягнення Серени Вільямс.

Яке досягнення підкорилося Ізі Швьонтек?

Ще перед поверненням на корт Швьонтек мала тривалу переможну серію - 23 матчі без поразок. У цей відрізок польська тенісистка виграла чотири титули поспіль, повторивши досягнення Серени Вільямс.

Тепер ж Швьонтек підкорилося інше досягнення легендарної американки. Вона стала першою тенісисткою за сім років, хто здобув 24 та більше перемог поспіль.

До матчу проти Рузе Швьонтек ділила цей рекорд з японкою Наомі Осакою, яка у 2020-2021 роках мала переможну серію у 23 поєдинки поспіль. Тепер ж полячка повторила саме досягнення Серени Вільямс, серія якої у 2015 році закінчилася на позначці 25 матчів.

Починаючи з 2000 року лише чотирьом тенісисткам вдавалося мати довші переможні серії, аніж Швьонтек - Вінус та Серена Вільямс, а також Жюстін Енен та Вікторія Азарєнка.

Переможні серії на турнірах WTA (з 2000 року)

• 35 матчів: Вінус Вільямс (закінчилася у 2000 році)
  • 34: Серена Вільямс (2013)
  • 32: Жюстін Енен (2008)
  • 27: Серена Вільямс (2015)
  • 26: Вікторія Азарєнка (2012)
  • 25: Серена Вільямс (2014)
  • 24: Жюстін Енен (2005), Вінус Вільямс (2002), Іга Швьонтек (2022 - триває)

Востаннє Швьонтек не вигравала турнір у Дубаї. Там вона вилетіла на стадії 1/8 фіналу від латвійки Єлєни Остапенко.

Це не єдине досягнення, що підкорилося польській тенісистці. У 2022 році вона вже дев'ять разів вигравала сет з рахунком 6:0, тоді як найближчі переслідувачки не мають більше чотирьох перемог 6:0.

• 20-річна Швьонтек дебютувала на рівні WTA у 2019 році. І за три роки дійшла до статусу першої ракетки світу.
  • Загалом на рахунку Швьонтек сім перемог на турнірах WTA. Найвище досягнення: перемога на Ролан Гаррос-2020.
  • У третьому колі на турнірі у Римі Швьонтек зіграє проти Вікторії Азарєнка.
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо