У 14 громадах Харківщини відсутній зв'язок для дистанційного навчання — Департамент освіти

У 14 громадах Харківщини відсутній зв'язок для дистанційного навчання — Департамент освіти

У 14 громадах Харківщини відсутній зв'язок для дистанційного навчання — Департамент освіти

З 715 шкіл на Харківщині у 119 шкіл не проводять дистанційне навчання через відсутність електрики або зв'язку в 14 громадах області. У регіоні зруйновано або серйозно пошкоджено близько 90 шкіл.

Дистанційне навчання у школах

Нині 534 школи працюють дистанційно, розповіла Суспільному заступниця обласного Департаменту науки й освіти Ольга Алфьорова.

"Навіть, якщо школа була зруйнована або частково зруйнована, це не заважає дистанційному навчанню. Завдяки закордонним партнерам за ініціативи профільного міністерства отримаємо близько 5 тисяч ноутбуків для дистанційного навчання. У першу чергу це стосується викладачів, чиє майно постраждало внаслідок російської агресії. Або тих, хто евакуювався в сусідню область без речей. У громадах, де немає світла чи зв'язку, ні про яку дистанційну освіту не може бути й мови", — повідомила Алфьорова.

Частина школярів Харківщини після евакуації офіційно перейшла на навчання до шкіл на заході країни: "79 тисяч дітей на території Харківщини навчаються дистанційно. Загальна кількість була 260 тисяч".

Вступ на навчання у вишах

Нині освітні послуги дистанційно на Харківщині надають 24 виші, правила для вступу поки не затверджені, зазначила Алфьорова.

"Наразі правил прийому у виші ще немає. Їх зазвичай публікують пізніше. Мультидисциплінарний тест — проведення його для абітурієнтів Харківщини Міносвіти ще не ухвалило. Є пропозиції скасувати такий тест для Харківської області (через бойові дії в регіоні). Сподіваємося що цьогоріч для харків'ян будуть спрощені умови вступу. Про це рішення буде повідомлено всіма можливими способами", — сказала заступниця обласного Департаменту науки й освіти.

Руйнування закладів освіти

Внаслідок російської агресії на Харківщині серйозних пошкоджень або руйнувань зазнали близько 90 шкіл, повідомила Алфьорова.

"Також велика кількість як шкіл, так і профтехучилищ отримала пошкодження. Майже не залишилось таких будівель, де б зовсім нічого не трапилося. Більшість у Харкові", — сказала заступниця обласного Департаменту науки й освіти.

За її словами, цифра з руйнуваннями може бути більшою, оскільки доля деяких навчальних закладів на тимчасово окупованих територіях залишається невідомою.

"Виші дуже постраждали. Економічний корпус університету Каразіна знищено вщент. Дуже постраждав авіаційний університет. Дуже постраждала Академія дизайну й мистецтв, виш будівництва й архітектури — там з корпусом велика біда. Тільки зараз намагаємося підрахувати збитки. Мова йде про багато мільйонів гривень. І це я кажу про один заклад", — повідомила Алфьорова.

Читайте також

Кінець навчального року та правила вступу — інформація ХНУ ім. Каразіна

На початок