Спортсмен, який захищав місто в складі тероборони, згадує хаос, біль і жорстокість, свідками яких став у Ірпені.
Один із провідних бійців ММА світу, українець Ярослав Амосов поділився, як його рідне місто Ірпінь, що на Київщині, пережило окупацію російською армією, як він зараз сприймає війну та як ставиться до російської пропаганди. Про це він розповів у інтерв'ю CNN.
13 травня український чемпіон Bellator мав захищати свій титул у Лондоні проти британця Майкла Пейджа, але від поєдинку довелося відмовитися. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого Амосов пішов захищати своє місто в складі тероборони й лише після того, як Ірпінь було відвойовано наприкінці березня, зміг повернутися до тренувань.
Крім того, після звільнення міста боєць "заново дістав" чемпіонський пояс Bellator, який зберігався в будинку матері.
Читайте також: Українець Амосов "врятував" чемпіонський титул Bellator після звільнення Ірпеня від РФ: відео
Проте повноцінно тішитися Амосов нині не може, адже війна досі триває, а Ірпінь продовжує відновлюватися після жахливих руйнувань і вбивств, які вчинила російська армія. "Важко дивитися на своє місто, яке колись було сповнене щастя й життя", – зізнається спортсмен.
За словами мера Ірпеня Олександра Маркушина, в місті за час окупації загинуло понад 200 людей. З початку повномасштабного вторгення було зруйновано або пошкоджено близько 70% будівель цього населеного пункту.
"Зараз у нашому місті спокійно, але я розумію й знаю, що відбувається в інших містах, – зазначає Амосов. – Важко просто сміятися з друзями, важко бути в хорошому настрої. Після того, як я був у ситуаціях, коли постійно бомблять і стріляють".
Читайте також: У тимчасово окупованій Новій Каховці викрали футбольну арбітриню Ірину Петрову: що про це відомо
На початку вторгнення, як розповідає Ярослав, у Ірпені панував хаос. "Люди бігали... хапали на руки дітей, батьків, тварин, плакали. Вони не знали, що робити, – згадує боєць. – Бачив ситуацію, коли один військовий біг із дитиною на руках. Усі речі цієї дитини були вкриті кров'ю, але не її, а її батька. Мати бігла позаду. Не знаю, що врешті сталося з татом дитини, але на це було важко дивитися. Малюку було, може, два чи три роки, але він навіть не розумів, що відбувалося. Я не чув, аби він плакав. Його, певно, просто охопив нереальний шок".
Читайте також: "Вони – гнилий народ". Дзюдоїстка Ірина Кіндзерська – про спортсменів із РФ і втечу з облоги Ірпеня
Амосова вразили й ситуації після звільнення міста, коли разом із іншими членами тероборони він ходив містом і роздавав гуманітарну допомогу людям, які близько місяця ховалися в укриттях. Один із чоловіків, яких вони зустріли, розплакався, коли йому дали трохи хліба. "Бачити, як людина плаче через те, що тримає в руках скибку хліба, дуже боляче", – каже спортсмен.
Через це Амосову особливо важко осягнути, як хтось може вірити в пропаганду Росії, яка стверджує, що їхньою ціллю не є вбивство цивільного населення, а що в них на меті – нібито "врятувати" українських людей. "Я не розумію, чому люди не вірять у те, що тут відбувається, – дивується боєць. – Вони думають, що [Росія] проводить "спеціальну операцію" з порятунку людей".
"Я не розумію, як хтось може воювати так жорстоко, не дотримуючись жодних правил. У мене враження, ніби це щось нелюдське. Як так можна чинити? Скільки людей травмовано? Скільки загинуло? Скільки втратило домівки? І вони кажуть про порятунок? Це не порятунок, це руйнація".
Хто такий Ярослав Амосов
- 28-річний український боєць, чемпіон Bellator у середній вазі.
- Амосов – перший в історії український чемпіон Bellator. На його рахунку – 26 боїв та 26 перемог.
- До переходу в ММА Амосов змагався на міжнародних турнірах з джиу-джитсу та самбо, здобувши загалом шість нагород на світовому рівні.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 76. Текстовий онлайн