"Розмовляй українською". Кропивничанин розмістив такий заклик на білбордах міста

"Розмовляй українською". Кропивничанин розмістив такий заклик на білбордах міста

"Розмовляй українською". Кропивничанин розмістив такий заклик на білбордах міста
Фото: Суспільне Кропивницький

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну кропивничанин Євген Філіпенко почав спілкуватися українською мовою. Війна змінила його свідомість і ставлення до мови, розповів чоловік. Щоб переконати інших, замовив та розмістив на білбордах міста гасло "Розмовляй українською".

На вулицях Кропивницького розмістив 24 білборди з гаслом-закликом. "У нас є свої герої, назви, історія та культура. Нам не потрібен "русский мир". Коли люди спілкуються українською зі мною або між собою – це вже результат", – пояснив Євген Філіпенко.

Чоловік вчився у російськомовній школі та говорив російською. Проте нині цього не хоче. "Разом зі мною почали говорити українською друзі та знайомі. У перший тиждень ми плутали слова, вживали русизми".

Дружина Вікторія Філіпенко рішення чоловіка розмовляти українською підтримала. "Я маю прибалтійське коріння, батько литовець. У школі та інституті українська завжди давалася складно. Зараз тренуюся, дивлюся фільми виключно з українською озвучкою, читаю українською".

Нині подружжя привчає до всього українського дітей і друзів. Щоб збільшити словниковий запас, беруть книжки у місцевих бібліотеках.

Читайте також

  • У Кропивницькому зняли буктрейлер до книжки Денисенко "Діти повітряних тривог"
  • "Стіни, що говорять про Україну". У Бобринці на Кіровоградщині на будинках створюють патріотичні малюнки
  • Переселенка у Малій Висці на Кіровоградщині організувала безкоштовний розмовний клуб з англійської мови
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок