Перейменування Московського проспекту у Харкові: Терехов просить обрати з чотирьох варіантів

Перейменування Московського проспекту у Харкові: Терехов просить обрати з чотирьох варіантів

Перейменування Московського проспекту у Харкові: Терехов просить обрати з чотирьох варіантів
Суспільне Харків

У Харківській міськраді просять харків'ян обрати нову назву для Московського проспекту з чотирьох варіантів — Героїв Харкова, Київський, Захисників України, Харківський.

Як повідомили у пресслужбі Харківської міськради 9 травня, це найпопулярніші пропозиції харків'ян, надіслані за два дні з моменту старту опитування.

Опис варіантів та голосування викладені у Telegram-каналі мера Харкова Ігоря Терехова:

  1. "Героїв Харкова — на честь усіх, хто під час війни захищав та захищає Харків, а це і наша героїчна армія, і територіальна оборона, і рятувальники, і лікарі з медиками, і волонтери, і наші легендарні комунальники;
  2. Київський — на честь Києва, столиці нашої Незалежної України;
  3. Захисників України — на честь усіх, хто захищав та захищає нашу країну: нашої армії і територіальної оборони, волонтерів та усіх, хто наближає Перемогу;
  4. Харківський — тут, упевнений, все зрозуміло".

"Пропоную вам, шановні харків'яни, проголосувати за назву, яка сподобалася. І вже найближчої сесії, виходячи з результатів вашого волевиявлення, я винесу на розгляд депутатського корпусу нові назви. Упевнений, ваші депутати підтримають їх", — йдеться у повідомленні Терехова.

Станом на 13:40 лідирують два варіанти: "Героїв Харкова" та "Харківський".

За інформацією Терехова, з початку опитування міська рада отримала понад 10 тисяч пропозицій харків'ян. Московський район 90% з них запропонували перейменувати у Салтівський.

"Сьогодні мер Терехов опублікував перші результати опитування харків'ян щодо перейменувань Московського району і проспекту. З районом — все ок. Він мав стати Салтівським ще під час декомунізації. А от озвучені пропозиції з проспектом викликають питання і відверте занепокоєння. Лідер "Харківський проспект" у Харкові (!)", — коментує керівниця відділу Українського інституту нацпам'яті Марія Тахтаулова, яка запропонувала свій проєкт перейменувань у Харкові, оскільки займалася цим з часів декомунізації.

За словами Марії Тахтаулової, варіант "Харківський" їй взагалі не зустрічався. Серед запропонованих ініціативною групою були такі варіанти, як: Ізюмський, Чугуївський, Азовський, Маріупольський. У пресслужбі мерії кажуть, що відбирали "топові назви", решта були одиничними. Коли відбудеться сесія Харківської міськради, поки не відомо.

Що відомо

  • Після вторгнення РФ в Україну та постійні російські обстріли Харкова група харків'ян звернулася до Харківського міського голови Ігоря Терехова з відкритими листом із проханням змінити назви вулиць у місті, пов'язаних з "русским миром".
  • 27 квітня мер Харкова Ігор Терехов заявив, що місто позбудеться топонімів, пов'язаних з Росією, і дасть вулицям імена захисників.
  • 7 травня у Харкові почали опитування щодо зміни топонімів, пов'язаних з Росією.
  • Депутати Харківської міської ради найближчим часом зберуться на сесію у дистанційному режимі. Питання перейменувань у Харкові винесуть на розгляд депутатів, але перед цим проведуть онлайн-опитування харків'ян, повідомив Ігор Терехов.
На початок