Ситуація на "Азовсталі", ціна евакуації цивільних, саботаж оборони України — бійці "Азова" дали онлайн-пресконференцію

Ситуація на "Азовсталі", ціна евакуації цивільних, саботаж оборони України — бійці "Азова" дали онлайн-пресконференцію

Доповнено
Ситуація на "Азовсталі", ціна евакуації цивільних, саботаж оборони України — бійці "Азова" дали онлайн-пресконференцію
Святослав Паламар "Калина", Ілля Самойленко, полк "Азов", 8 травня 2022р. Скрін з трансляції пресконференції

Станом на зараз ведуться інтенсивні обстріли заводу “Азовсталь”. Про це на пресконференції захисників Маріуполя із заблокованої росіянами “Азовсталі” повідомив заступник командира полку “Азов” Святослав Паламар “Калина”. Офіцер управління розвідки полку "Азов" Ілля Самойленко також розпоівів, що бійці "Азову" знищили 2,5 тисячі російських військових. А також про саботаж оборони України, який, за його словами, відбувався протягом останніх років.

Яка зараз ситуація на "Азовсталі"

За ніч було більше ніж 25 вильотів, в тому числі 3 стратегічні бомбардувальники, розповів Святослав Паламар.

“Працює ствольна артилерія, танки, міномети, піхота пробує штурмувати, працюють снайпери", — сказав захисник Маріуполя.

Про евакуацію цивільних

За словами Паламаря, він не може сказати, чи було евакуйовано всіх цивільних.

“За цих останні 3 дні було евакуйовано цивільних з території заводу "Азовсталь". Чи всіх? Ми не можемо сказати, оскільки жодна міжнародна організація, владна структура, політики не приїхали сюди на територію “Азовсталі”, немає спецтехніки, щоб розбірати завали”, — розповів боєць і додав, що 2 дні тому під час “так званого режиму тиші” загинули 3 військовослужбовців.

“Один загинув від влучення ПТРК в машину, яка повинна була їхати на евакуацію цивільних і їхати на призначене місце. Ще двоє під час скидання бомб з БПЛА, ще шестеро було поранено. Така ціна евакуації цивільних з території заводу”, — зазначив Паламар.

На "Азовсталі" залишається багато поранених, яких треба евакуювати

На території заводу “є безліч загиблих як цивільних, так і військових”. У Маріуполі, сказав Паламар, не евакуйовано десятки тисяч громадян, які загинули внаслідок агресії військ РФ і їх найманців: “Ми два з половиною місяці просимо увесь світ, журналістів, політиків про те, щоб евакуювати цивільних, і лише тільки зараз пару сотень вдалося”.

Військовий також розповів, що “ще безліч цивільних було евакуйовано на територію, підконтрольну РФ, та вивезено в РФ.

“Ми дякуємо за те, що вдалося домовитися, дякуємо міжнародним організаціям, які втрутилися та чекаємо подальших дій. Чекаємо різкого засудження РФ. І різких дій щодо припинення режиму вогню. У нас залишається багато поранених військовослужбовців і ми кричимо про допомогу, їм потрібно надати можливість евакуюватися в першу чергу”, — сказав заступник командира полку “Азов” Паламар.

З Маріуполя не забрали тіла 10 тисяч загиблих громадян

"Від деяких політиків під час переговорів було чутно заяви, що "ви хлопці займаєтесь якимись своїми справами та тягнете час, щоб вивести усіх цивільних. Малося на увазі те, що наші справи, якими ми займаємося це як раз означає захист народу України та захист цивільних. І дуже шкода, що у деяких політиків наших немає такту, а є цинізм. Цинізм про те, що це успішна операція з евакуації цивільних. Я хочу сказати, що на території заводу є безліч загиблих як військових, так і цивільних. У Маріуполі не евакуйовано 10 тисяч громадян, які загинули унаслідок агресії РФ", — зазначив Святослав Паламар.

Про масові поховання

"Мені відомо про масові поховання вбитих жителів, але не військових. В околицях Маріуполя по супутникових знімках, по даних місцевих жителів, відомо про величезні в декількасот метрів в довжину братські могили. Сумарно вони налічують близько більше ніж 10 тисяч людей, яких можна там поховати", — розповів офіцер розвідки управління полку “Азов” Ілля Самойленко.

Про наказ командування

"У нас є зв'язок із командуванням. У нас є наказ тримати оборону. Це все. Без особливих деталей, але саме так. Втрата Маріуполя буде дуже сильним моральним ударом для українського керівництва та народу. Люди цього не забудуть. Ми знаємо про Дебальцеве та Іловайськ, і там ситуація була далеко не такою критичною як зараз в Маріуполі: було менше людей, було менше втрат. І тиск був менший, бо не використовувалась військова авіація в таких масштабах. Ми воювали ефективно, коли у нас були для того ресурси. Наразі ж ми потребуємо допомоги, як би мені це не було тяжко казати", — розповів Самойленко.

Він додав, що захисники Маріуполя заблокували своїм опором велику кількість російських військових — майже 25 тисяч.

"Скільки ми можемо ще триматися? Ну існує два види боротьби: боротися доки це можливо і боротися доки це потрібно. У нас є наказ — захищати Маріуполь. І ми будемо робити це так довго, як ми повинні. Ми не можемо здатися, бо ми є символом військового спротиву. Це диво, що люди можуть перебувати в таких складних умовах так довго: під обстрілами ворога, постійно воювати. Ми не просто сидимо тут у бомбосховищі та інших підземних комплексах… Тож наша мораль висока", — підкреслив Самойленко.

Про цивільних, які були всередині заводу

"Цивільні втекли з міста і знайшли прихисток на заводі, їм вдалося дістатися сюди. Люди були налякані, і ми намагалися витягнути їх з тих бункерів, щоб вони поїхали”, — сказав Самойленко.

Він додав, що, з військової точки зору, перебування цивільних — це обмежуючий фактор.

“Якби тут у місті не було б цивільних, це було б поле бою, жодних обмежень, це чесна відповідь. І для нас просто не комфортно, коли вони поруч із нами. Але ми їх захищали, це наш обов'язок. Ми надавали їм медичний догляд, одяг, їжу, ділилися з ними всіма ресурсами що мали. Людей, яких ми знайшли тут ми намагалися перемістити їх подалі від військових позицій, від наших блокпостів”, — розповів Самойленко.

У Маріуполі вбито 25 тисяч людей

За словами Іллі Самойленка, політики зараз відзначають невеликі перемоги, евакуацію кількох сотень людей.

“При цьому вбито 25 тисяч людей”, — сказав він.

Водночас, українські військові майже за два місяці в Маріуполі ліквідували 2,5 тисячі військових армії РФ, повідомив офіцер.

В "Азові" кажуть, що влада не змогла підготувати захист Маріуполя

Уряду не вдалося підготувати захист Маріуполя, сказав Самойленко.

“Ніхто не очікував, що ми так довго простоїмо, і ми ще досі стоїмо. Це якраз і є найцікавіший факт. Бо нашому уряду не вдалося захистити Маріуполь, не вдалося підготувати захист Маріуполя. Проблема в тому, що багато людей називають нас героями. Нам не варто цим хизуватися, бо ми просто виконуємо свою роботу, але багато людей кажуть про це і захоплюються нами”, — сказав військовий.

За словами Самойленка, героїзм з'являється тоді, коли провалюється планування та організація.

“Ми могли вже давно відступити від Маріуполя, багато місяців тому, коли побачили, якою критичною і небезпечною стає ситуація, коли почалося оточення міста. Але ми вирішили все-одно тут стояти, лишатися тут. І також у нас був наказ захищати Маріуполь. У нас не було наказу повністю взяти на себе командування обороною Маріуполя, але це рішення було прийняте через те, що більше ніхто на це не спромігся”, — сказав він.

Про саботаж оборони України

За словами Самойленка, багато офіційних представників влади саботували оборону України протягом останніх кількох років.

“Я би сказав восьми років. Через те, що ця війна розпочалася не в лютому, не 24 лютого. Наша підготовка була саботована. Офіційними особами, бюрократами, урядом. Усі просто нам заважали готуватися до оборони. Через те, що ми знали, що війна насувається, ми готувалися професійно, впроваджуючи нові стандарти”, — сказав боєць полку “Азов”.

Чи правда, що працівник заводу показав росіянам тунелі "Азовсталі" "Так це правда. Експрацівник показав їм тунелі, але поки вони дотримуються іншого виду атаки: вони бомблять завод, вони використовують невеликі групи військових, я маю на увазі до 100 осіб. Вони продовжують наступ, вони намагаються захопити якомога більше території", — розповів Самойленко.

Він переконаний, що для евакуації військових обов’язково потрібна третя сторона гарант: "Це тому, що росіянам не можна довіряти. Вони порушили 5 із 8 режимів припинення вогню. І це наражає всіх на загрозу життю і тому може бути провалена (евакуація)".

“Тут дуже багато свідчень про жорстокість російської армії. Коли в цивільну людину стріляють з танку, в одну людину, коли бомбардувальник скидає бомбу в місце, де просто ховаються люди. Коли фронт був далеко від міста, за кілька миль до міста, вони стріляли по ньому з установок “Град”, вони стріляли по самому центру міста. Коли ти бачиш як скидали бомбу на притулок і людей просто завалило бетонними блоками та уламками. І це робить тебе ще більш розлюченим", — додав офіцер.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 74. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

"Через напад РФ вплив на психічне здоров’я буде спостерігатися протягом десятиліть" — голова Бюро ВООЗ в Україні

"Заяви Путіна свідчать про ненависть до українського народу" — інтерв’ю з генеральною секретаркою Amnesty International

Росіяни говорили: "За два дні будемо в Києві". Як мешканці Демидова затопили село і зламали плани армії РФ

The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди