В інклюзивно-ресурсному центрі Новогуйвинської громади двічі на тиждень проводять реабілітаційні заняття для дітей, які разом з батьками змушені були переїхати з різних міст України. Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту "НОРВЕГІЯ-УКРАЇНА" в Житомирській області Людмила Каленчук.
За її словами, заняття в інклюзивно-ресурсному центрі Новогуйвинської громади почали проводити з 20 квітня. Це серія тренінгів, об'єднаних назвою "Ми поруч".
"Раніше Норвезький уряд фінансував проєкт для військовослужбовців та їхніх дітей. Але почалася війна і ми переформатували роботу та змінили цільову аудиторію. З квітня ми спільно з інклюзивно-ресурсним центром підготували низку тренінгів з назвою "Ми поруч". Проводимо їх для дітей, які приїхали до Новогуйвинської громади і потребують нашої допомоги", – каже Людмила Каленчук.

Перед початком занять в інклюзивно-ресурсному центрі педагогині закладу дають можливість дітям адаптуватися, спілкуючись між собою та з дорослими.
П'ятирічний Нікіта Яковенко приїхав до Новогуйвинська з Народицької громади. Хлопчик розповів, що мріє стати військовим пілотом і захищати свою маму.

Нікіта каже, що мріє стати військовим пілотом
Мама Нікіти Марія Яковенко каже, що через постійні обстріли їм часто доводилося сидіти у погребі, слухаючи, як навколо все вибухає. Маленький Нікіта почав боятися лишатися сам.
"Ми з села Одруби. Це 20 кілометрів від Білорусії. З самого початку війни ми втікали у погреб, бували там часто. Нікіта спочатку плакав, бо у нас там спочатку лунали вибухи і тільки після них уже вмикалася сирена. Від цього він став дуже ляканий, почав боятися, аби не лишатися самому. Поряд з ним увесь час мала бути мама. А заняття тут допомогли йому стати відкритішим. Дитина стала гуляти з однолітками, не лише з мамою, і перестала боятися", – говорить мама хлопчика.

Марія Яковенко говорить, що заняття позитивно вплинули на її сина

Ольга Ніколаєнко разом з двома дітьми приїхала з Києва 24 лютого. Каже, що такі заняття дають дітям можливість розвиватися і не стояти на місці, адже життя триває.

Вимушена переселенка з Києва Ольга Ніколаєнко

За словами очільниці інклюзивно-ресурсного центру Олени Нікуліної, обов'язковою частиною занять з дітьми є вправи на емоційне розвантаження. Для цього використовують елементи казкотерапії, арттерапії та різні види діяльності за інтересами.

Керівниця Центру Олена Нікуліна

Психологиня Інна Халімончук
"Основна мета наших занять з дітками – це психологічне розвантаження, зняття емоційної напруги, створення безпечного комфортного середовища, де вони зможуть взаємодіяти, вивільнити власні емоції", – розповіла психологиня інклюзивно-ресурсного центру Інна Халімончук.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber