Служба якості освіти дослідила, як організовують дистанційне навчання на Миколаївщині під час воєнного стану

Служба якості освіти дослідила, як організовують дистанційне навчання на Миколаївщині під час воєнного стану

Служба якості освіти дослідила, як організовують дистанційне навчання на Миколаївщині під час воєнного стану Фото: Суспільне Миколаїв

Державна служба якості освіти провела моніторинг щодо організації дистанційного навчання у школах Миколаївщини під час воєнного стану. Мета дослідження – забезпечити якісну освіту, виявити проблеми дистанційного навчання та надати психологічну допомогу учням. Моніторинг проводився з 11 по 15 квітня.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти в Миколаївській області Тетяна Голубченко.

Окрім Миколаївщини, за словами Тетяни Голубченко, моніторинг проводили у всіх областях України, окрім окупованих територій. Вибірка закладів здійснювалася з розрахунку 3 відсотки від загальної кількості шкіл в кожній області. Вивчення - шляхом інтерв’ювання керівників шкіл та анкетування вчителів.

Всього по Україні в інтерв’юванні взяли участь приблизно 500 керівників закладів освіти, у Миколаївській області – 19. В анкетуванні вчителів - 25 тис. педагогів, з Миколаївської - понад 2,5 тис. Із них 37 відсотків проживають у міській місцевості, 63 відсотки – у сільській.

Зі слів Тетяни Голубченко, моніторинг показав, що у школах області, як і в Україні в цілому, у школах вживають заходи щодо належної організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану.

"Керівники більшості шкіл зазначили у відповідях, що для організації освітнього процесу в дистанційному режимі використовується єдина освітня платформа. Також педагогічні працівники користуються ресурсами національних освітніх платформ "Всеукраїнська школа онлайн", "На Урок", "Моя школа", "Всеосвіта", - розповіла Тетяна Голубченко.

Відповідно до результатів моніторингу, п’ять шкіл, що складає 26 відсотків від кількості опитаних, змінили початок навчальних занять, 12 шкіл (63 відсотки) – тривалість уроків, вісім шкіл (42 відсотки) – тривалість перерв. Основним чинником внесення змін до розкладу вказуються повітряні тривоги.

Для комунікації між директорами та педагогами у 17-ти школах (90 відсотків) використовують онлайн-наради, групові консультації онлайн тощо. Колектив 16-ти шкіл (84 відсотки) також використовує групи у месенджерах. Телефонний зв’язок підтримують десять шкіл (53 відсотки). Офлайн зустрічі підтримують у семи школах (37 відсотків).

Втім, зі слів Тетяни Голубченко, керівники та педагоги області відзначають різницю в організації дистанційного навчання під час пандемії і в умовах дії воєнного стану. Серед основних відмінностей: психологічний та емоційний стан учасників освітнього процесу – про це заявили в 11-ти школах (58 відсотків); погіршення технічних умов – шість шкіл (32 відсотки); відсутність гарантованої безпеки життя і здоров’я – три школи (16 відсотків).

"Зауважимо, що маємо абсолютно протилежні думки щодо мотивації учнів до навчання: 16 відсотків керівників вважають, що мотивація й рівень відповідальності учнів підвищилися, 16 відсотків вказують на її зниження", - розповіла Тетяна Голубченко.

Під час анкетування учителі зазначили, що кожен учень, який з певних причин не приєднався до онлайн-заняття, має можливість переглянути навчальний матеріал. Матеріали розміщуються на освітніх платформах Google Classroom.

Читайте також: "Попри воєнні дії на Миколаївщині розпочнеться курортний сезон — начальник ОВА Віталій Кім"

Водночас, як розповіла Тетяна Голубченко, у ході вивчення фахівці служби якості освіти виявили і проблемні питання.

"У ході анкетування респонденти зазначають, що частка учнів, які взагалі не мають доступу до дистанційного навчання, складає п’ять відсотків. Також анкетування засвідчило, що наразі приблизно 25 відсотків учнів, які є тимчасово переміщеними, не мають доступу до освітнього процесу з різних причин. Потребує уваги питання щодо забезпечення постійного доступу здобувачів освіти до навчальних матеріалів", - сказала Тетяна Голубченко.

Також серед проблемних питань низький рівень запровадження електронних класних журналів. Через це батьки та педагоги не можуть відслідковувати навчання результати учнів під час дистанційного навчання.

Керівники шкіл також зазначають, що проблемним є питання щодо організації навчання та проведення корекційних занять у дистанційному режимі для учнів з особливими освітніми потребами.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди