На тернопільських автозаправках черги за пальним

На тернопільських автозаправках черги за пальним

На тернопільських автозаправках черги за пальним
Любов Гадомська / Суспільне

У Тернополі водії по кілька година стоять у чергах за пальним. Про це розповів водій рейсового автобуса "Бережанка-Тернопіль" Володимир Поважний.

За словами заступника начальника відділення реалізації нафтопродуктів ПАТ "Укрнафта" Олександра Солтисяка, кількість пального обмежена, бо об’єкти інфраструктури, які постачали пальне автозаправним станціям, частково зруйновані.

Черги за пальним
Черги за пальним. Любов Гадомська / Суспільне

На автозаправці на вулиці Живова у Тернополі об 11 годині у черзі за пальним стояли майже 20 автомобілів. Водій рейсового автобуса "Бережанка-Тернопіль" Володимир Поважний розповідає, що у черзі простояв більше години.

"Отак кожного дня: приїхав, годину-півтора стоїш. Приїхав з рейсу і зразу, не можеш відпочити, а зразу на заправку. Продають по 10 літрів в одні руки і все. А мені 20 літрів треба. То купуємо там 10, там 5, і так їздимо. Ніякого прибутку нема, та й поки стоїш у черзі – бензин теж витрачаєш", – каже Володимир Поважний.

Водій рейсового автобуса "Бережанка-Тернопіль" Володимир Поважний
Водій рейсового автобуса "Бережанка-Тернопіль" Володимир Поважний. Любов Гадомська / Суспільне

На автозаправці на вулиці Будного – черги за пальним впродовж дня, – розповідає оператор заправки Володимир Задорожний.

"Почалася така черга від минулого четверга. Постійно черга до 23-ої години, тобто до комендантського часу. Продають тільки по 10 літрів, тому й люди стають по декілька разів, та й паливні картки – вони зараз тільки по телефонах і по тих картках "прайс", по 10 літрів заправляємо і все", – розповідає оператор заправки.

Оператор заправки Володимир Задорожний
Оператор заправки Володимир Задорожний. Любов Гадомська / Суспільне

У черзі за пальним – тернополянин Руслан Черній. Заправляє авто дизпаливом.

"Щоби не тратити час, я подивився в інтернеті, на яких заправках солярка є і просто подивився, де менша черга. Я на смартфон поставив додатки різних заправок, і орієнтуюся на них, де мені вигідніше заправитися", – каже чоловік.

Тернополянин Руслан Черній
Тернополянин Руслан Черній. Любов Гадомська / Суспільне

На автозаправці, що на вулиці Текстильній, черги за пальним немає. Оператор заправки Володимир Коцовський каже, пального недостатньо, тому заправляють тільки спецтранспорт.

"Розібрали пальне і не довозять. Десь вже два дні нема. Всі бази порозбивали тай нема звідки возити. Десь кілька бензовозів доставляє, а заправок наших багато, та й так по-трошки доливають", – розповідає Володимир Коцовський.

Оператор заправки Володимир Коцовський
Оператор заправки Володимир Коцовський. Любов Гадомська / Суспільне

Голова обласної військової адміністрації Володимир Труш каже закликав місцевих жителів сприяти економії пального.

"Суб’єкти підприємницької діяльності самостійно вирішують, яку кількість пального продавати в одні руки, наразі продають по 10 літрів. Ріст ціни на пальне зумовлений тим, що у всьому світі його вартість зросла, а також х тим, що ворог розбивав нафтобази на території України. Були перемовини із Польщею, звідти плануємо завозити пальне. Прошу жителів області утриматися від купівлі пального для поїздок власними авто і більше користуватися громадським транспортом, адже ми мусимо перш за все забезпечити пальним військових і аграріїв", – розповідає Володимир Труш.

Читайте також

На початок