У Херсоні розповіли, які автомобілі в першу чергу будуть направлятися на випадки підозри на COVID-19

У Херсоні розповіли, які автомобілі в першу чергу будуть направлятися на випадки підозри на COVID-19

У Херсоні розповіли, які автомобілі в першу чергу будуть направлятися на випадки підозри на COVID-19 Суспільне Херсон

В обласному територіальному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розказали, які автомобілі виїжджатимуть до хворого у разі підозри на Ковід – 19.

Андрій Бєсєдін - заступник директора Херсонського обласного територіального центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф:

"Відповідно до наказу МОЗу і Департаменту охорони здоров’я ХОДА в Центрі визначено два санітарні автомобілі, які в першу чергу будуть направлятися на випадки підозри на COVID. По місту Херсону у нас визначена бригада №3, це оцей даний автомобіль, і бригада відділу виїзної екстреної допомоги, тобто бригада медицини катастроф. Даний автомобіль типу "С", тому він і визначений як автомобіль для надання допомоги хворим з COVID. Його різниця від інших автомобілів – це наявність дихальної апаратури. Цей апарат дихальної апаратури дозволяє проводити штучну вентиляцію легень у хворих з дихальною недостатністю або з наявністю дихальних проблем. Крім того, всі автомобілі нашого Центру оснащені додатковою, необхідною кількістю кисневих балонів і додаткових кисневих балонів, які можливі для того, щоб їх взяли безпосередньо на місце виклику до хворого".

Андрій Бєсєдін додає, перед тим, як передати інформацію, диспетчер детально з’ясовує симптоматику людини, яка звернулася.

Отримавши інформацію від диспетчера з позначкою "Епід анамнез плюс" ось такий автомобіль виїжджає до пацієнта. Дорогою на виклик бригада одягає захисні костюми, розказує фельдшерка Юлія Погребняк.

Чи стало більше звернень за останні дні, Андрій Бєсєдін говорить наступне:

"Якщо брати аналіз помісячно, то загальна кількість викликів на швидку збільшилась. А якщо розділити ці виклики подобово, то у нас спостерігається зменшення кількості звернень до ЕД. Підкреслюю. Звернень збільшено, але виїздів бригад на ці виклики зменшилась. Нашим диспетчерам вдається надати дієві поради пацієнтам, як діяти у тій чи іншій ситуації".

Щоденно люди звертаються до швидкої, коли достатньо на цьому етапі звернутись до сімейного лікаря або до амбулаторії, говорить Андрій Бєсєдін:

"Такі повідомлення ми щоденно отримуємо від населення Херсонської області. Люди погано обізнані в тому, що потрібно робити, при яких випадках потрібно викликати швидку, при яких випадках треба звертатися до сімейного лікаря або лікаря амбулаторії. Тому вони, бачачи у себе деякі прояви захворювання, викликають швидку. Але для того, щоб розподілити ці виклики на ті, на які потрібно виїжджати бригадами чи може вийти сімейний лікар, у нас є алгоритм дій диспетчерів по прийому викликів, які сортують ці виклики і уже у разі не зняття підозри на захворювання на коронавірус направляється бригада екстренної медичної допомоги. на жаль, у нас дуже багато викликів не адресних".

Головне - не приховувати симптомів і не називати зайвих, озвучувати тільки те, що є правдою – говорить Андрій Бєсєдін:

"Я звертаюсь до свідомості кожного нашого громадянина. Це особисто його здоров»я, тому, як він надасть повну інформацію для лікарів, сімейної медицини або ЕМД, від цього залежить ті дії, які будуть предприняті для лікування його звороби. Тому утаювати – це не дуже правильний вихід, тому що він як сам хворіє, заражає оточуючих, а це його близькі, люди, які поруч. Тоум не треба приховувати. Треба казати. Я був за кордоном або я мав контакт, зі мною котактувала людина, яка має в родині хворого. Це особиста безпека".

Еріка Авдєєва, Вячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди