"Ми отримали тільки величезну кількість хейту". Українка Костюк – про реакцію WTA на відсторонення росіянок і білорусок

"Ми отримали тільки величезну кількість хейту". Українка Костюк – про реакцію WTA на відсторонення росіянок і білорусок

"Ми отримали тільки величезну кількість хейту". Українка Костюк – про реакцію WTA на відсторонення росіянок і білорусок
Photo by Robert Prange/Getty Images

Міжнародні тенісні організації продовжують ігнорувати заклики гравчинь із України.

Тенісистка Марта Костюк була однією з українських гравчинь, яка опублікувала на своїй сторінці в соціальних мережах заклик щодо відсторонення спортсменок із Росії та Білорусі в разі виявлення їхньої підтримки військової агресії на території України.

У своїй заяві Костюк зверталась до міжнародних тенісних організацій, а саме до ITF, ATP і WTA.

Читайте також: Костюк і Світоліна опублікували звернення із закликом відсторонити усіх тенісистів з РФ і Білорусі

Раніше ITF вже заборонила російським і білоруським тенісистами брати участь у матчах збірних команд, однак на інших турнірах, наприклад, під егідою АТР і WTA, представники Білорусі і РФ могли продовжувати виступи під нейтральним прапором. Водночас Вімблдон став першим турніром, який повністю не допустив білорусів і росіян до участі. Українки, своєю чергою, хотіли домогтися відсторонення тих, хто не має чіткої позиції щодо війни в Україні або ж підтримує дії РФ і Білорусі.

Якою була реакція на заяву українських гравчинь?

За словами українки Марти Костюк, після цієї спільної заяви жодна з тенісних організацій не зв'язалась із нею чи з іншими українськими спортсменками.

"Фідбека як такого не було. Дуже складно коментувати цю ситуацію, якщо чесно. Тенісні структури з нами не зв'язалися. Ми отримали тільки величезну кількість хейту в Інтернеті після цього. Отримали трохи підтримки, ясна річ, від наших. Але більше не було нічого", – зазначила Костюк у коментарі для "Великий теніс України".

Також українська тенісистка зізналась, що не очікувала, що вплинути на міжнародні тенісні організації буде так важко. Наразі жодна з них не підтримала ініціативу українок і продовжує дотримуватись своєї позиції – не відсторонювати росіян і білорусів від змагань повністю.

"Як виявилося, вплинути на WTA досить важко. Ми всіма зусиллями намагаємося це зробити. Щиро кажучи, не знаю, наскільки добре у нас це виходить, як це можна оцінити. Але я думаю, чим більше гравців висловлюватимуться про підтримку України, тим вплив ставатиме дедалі більшим. Тоді викристалізовуватиметься якась колективна думка. Але всім чомусь дуже страшно, і я не розумію чому. Зрозуміло, що за цей час українці стали безстрашними. Всі по-різному переживають, і це, безумовно, важко. Але страх як такий із різних життєвих питань він пішов, бо є й страшніші речі, як усі це вже зрозуміли", – підкреслила українська спортсменка.

При цьому Костюк була здивована позицією окремих тенісисток, зокрема, другої ракетки світу Паули Бадоси, із якою вона підтримувала дружні стосунки. В інтерв'ю для Sportsfinding.com іспанка заявила, що не варто змішувати політику та спорт, а відсторонення представників Білорусі та Росії "немає жодного сенсу".

"Для мене була дивною позиція Паули Бадоси, але вона не єдина, хто так думає. Багато гравців не знаходяться в цьому трикутнику, у якому ми. Їм дуже страшно думати, що там є якась кримінальна відповідальність у Росії за «поширення фейків про війну», як це називається там. Їх це лякає, і вони посилаються на це, мовляв, там такі закони, у них теж є сім'ї і так далі.

Але вони не розуміють серйозності всієї ситуації, бо вони навіть не ті ж поляки чи чехи, які приймають мільйони людей, які втекли від війни. Так що вони не відчувають те, що відбувається в тій мірі, у якій це відчувають інші люди, тому вони і не можуть оцінити ситуацію настільки, наскільки вона є жахлива, грубо кажучи. Тож у них така думка. Мене це здивувало і досі дивує, я не розумію, чому так. Але це не вперше, коли я дивуюсь на останні два місяці. Такий у нас жорстокий тенісний світ", – підсумувала українська тенісистка.

Відсторонення російських і білоруських гравців у тенісі: що відомо

  • 2-го березня 2022 року АТР, WTA і ITF виступили зі спільною заявою, у якій засудили військову агресію Росії на території України. У той же день були введені гібридні санкції, а саме: скасовано Кубок Кремля у 2022 році та перенесено інші міжнародні турніри з території РФ і Білорусі; російські та білоруські тенісні федерації втратили право голосу в ITF; Росія і Білорусь втратили можливість змагатись у турнірах за участю збірних, тобто в Кубку Девіса та в Кубку Біллі Джин Кінг.
  • При цьому російські та білоруські спортсмени продовжували виступати на міжнаародній арені, але під нетральним прапором і без використання національної символіки та гімну.
  • 20 квітня 2022 року Всеанглійський клуб офіційно оголосив про недопуск до Вімблдону всіх російських і білоруських тенісистів. Того ж дня українські тенісисти опублікували звернення із закликом усунути тенісистів із РФ і Білорусі від усіх змагань з тенісу. У АТР і WTA назвали це рішення "дискримінацією", а пізніше у WTA пригрозили санкціями для Вімблдона.
Читайте також: Керівник WTA заявив, що організація може відповісти санкціями на рішення Вімблдону усунути росіян і білорусів
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо