У літературі чоловічих персонажів у чотири рази більше, ніж жіночих – дослідження

У літературі чоловічих персонажів у чотири рази більше, ніж жіночих – дослідження

У літературі чоловічих персонажів у чотири рази більше, ніж жіночих – дослідження
Фото: "Катерина" Тараса Шевченка

Американські вчені за допомогою нейромережі проаналізували тексти 3 тисяч книг різних жанрів англійською мовою і дійшли висновку, що у світовій літературі чоловічі персонажі зустрічаються вчетверо частіше за жіночі. Про це повідомляє the Guardian.

Серед головних героїв також більше персонажів чоловічої статі. Окремо вчені зазначили, що у творах, написаних жінками, гендерний баланс дотримується краще.

У дослідженні використовувалося розпізнавання іменних сутностей (Named Entity Recognition, NER) для визначення гендерних особливостей персонажів, звертаючи увагу на займенники жіночого і чоловічого роду. Дослідники вивчили, скільки жіночих персонажів були головними.

Проте дослідники зіштовхнулися з труднощами під час роботи з тими, хто не вписувався в ґендерну бінарну систему. Штучний інтелект не зміг зрозуміти, чи належить "вони" до множини або до "недихотомічногоДихотомія — це розбиття цілого (чи множини) на дві частини (підмножини). індивідууму".

"Гендерні упередження цілком реальні, їхня присутність у літературі має підсвідомий вплив на людей, які читають книги", – вважає провідний автор дослідження Маянк Кеджрівал.

Він додав, що існує різниця в описі гендерно-специфічних персонажів. З жінками пов'язані такі визначення, як "слабка", "мила", "красива" та іноді "дурна". Для характеристики чоловіків використовуються слова "лідерство", "влада", "сила" та "політика".

Кеджрівал додав: "Наше дослідження показує, що реальний світ складний, але є переваги участі всіх різних груп нашого суспільства в культурному дискурсі. Коли ми це робимо, то зазвичай формується більш реалістичний погляд на суспільство".

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ