35 гривень замість 25 мають платити пасажири, які їдуть із Кропивницького у село Високі Байраки Кропивницького району Кіровоградської області або у зворотному напрямку. Суспільне з’ясовувало, чи обґрунтовано перевізник збільшив вартість проїзду.
У Високих Байраках живуть 780 людей. За інформацією старости села Тетяни Гавриленко, до вторгнення Росії половина з них їздили в місто. Нині їздить менша кількість, бо когось із працюючих відправили на простій, а студенти навчаються дистанційно: "Маршрут для нас дуже важливий, бо люди їздять на роботу до Кропивницького. Ціна піднялась не лише на наш транспорт, а на ті автобуси, які проходять через село. У вечірній час добратися з міста можна виключно нашим маршрутом".
Чим пояснюють здорожчання проїзду
Водій маршрутки Володимир Хлівіцький пояснив, що вартість проїзду збільшили, бо здорожчав газ: "150 кілометрів – це 25 літрів на день. На заправку витрачаю майже 800 гривень. Роблю три кола на день – зранку, в обідній час і ввечері".
Перевізник Валерій Босько спілкуватись на камеру не захотів. Телефоном розповів, що з попереднім тарифом працював у збиток: "Літр пропану до війни коштував 17 гривень, зараз – 30. Автобус не могли, навіть, заправитись на день, не вистачало грошей. А мені ще податки всі заплатити треба, заробити хоч щось при цьому. Збільшили вартість, щоб і село було зі сполученням, і нам не працювати у збиток".

Що кажуть пасажири
Пенсіонерка Алла Петренко вважає проїзд задорогим: "Дорого. До нас усього 12-15 кілометрів проїхати. Та їхати треба, наприклад, на кладовище. Альтернатива єдина – таксі".
Тетяна Коваленко їздить в село садити город: "Треба ж піднімати якесь господарство. Туди і назад – 70 гривень. Для нас, пенсіонерів, це дуже дорого".
Галина Сіянко, яка їхала у Високі Байраки, розповіла, що ціну збільшили, а кількість рейсів зменшили: "Було п’ять рейсів, нині – три. Вартість була 20 гривень, потім 25, нині – 35. Здорожчання на п’ять гривень ми і не відчули, як такого, а з 25 до 35, звісно, відчувається".
Олена Кінщак працює у Кропивницькому. Їздить в місто тричі на тиждень. Розповіла, що жителі села просили не збільшувати вартість проїзду так різко: "Ми збирались всім селом. Казали, що будуть брати до уваги, говорити з керівництвом. Людям не подобається такий проїзд, такі ціни. Хоча б гривень на п’ять підняли".
Офіційних скарг не було
Скарг на перевізника, що обслуговує маршрут "Кропивницький-Високі Байраки" до обласного департаменту інфраструктури не надходило. Це інформація від виконувача обов’язків заступника директора департаменту Романа Денисова. З його слів, вони знають про цю ситуацію і розбираються в ній: "Проводитимемо роботу з перевізником стосовно збільшення ціни – розбиратимемося актуальне воно чи ні. На мою думку, воно не актуальне, оскільки середня вартість проїзду по області – 1,1 гривень за кілометр. Ще хотів би наголосити на тому, що на приміських і міжміських перевезеннях вартість є вільною. Перевізник економічно обґрунтовано ставить вартість проїзду. Ключовими моментами є паливно-мастильні, витратні матеріали. Пальне дійсно здорожчало".
Поки, за словами Романа Денисова, підстав для розірвання договору з перевізником немає. Щодо ціни на проїзд ведуть перемовини.
Читайте також
- У Кропивницькому протестували проти закриття гімназії.
- Дифтерія та правець. Коли востаннє реєстрували на Кіровоградщині та кому потрібно вакцинуватись.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб