Радіаційний фон на Черкащині не перевищує допустимих меж. Про це Суспільному повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За словами Віталія Постриганя, станом на 26 квітня в області показники не перевищують властивий для цих територій природний рівень гамма-фону.
"Показник рівня гамма-фону в Черкасах становить 11 мкР/год, у містах Жашків, Золотоноша, Канів – 12 мкР/год, у містах Сміла, Умань, Чигирин – 13 мкР/год, у селі Озірна Звенигородського району – 14 мкР/год", – розповів Постригань.
Він сказав, що показники радіаційного фону суттєво не змінилися у порівнянні з добою 25 квітня.
Що відомо
- Чорнобильська та Запорізька атомні електростанції перебували під контролем російської армії, що унеможливлювало забезпечення контролю на цій території.
- 30 березня в Раді повідомили, що система моніторингу рівня радіаційного забруднення на Чорнобильській АЕС не працює вже п'ять днів. Станом на 25 березня було виявлено перевищення в понад сім разів.
- Унаслідок дій російської армії в екосистемах поблизу Чорнобильської АЕС за останні два тижні (14—25 березня — ред.) зафіксовано загоряння на площі понад 8 700 гектарів, розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
- Російські військовослужбовці, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти в Зоні відчуження, 31 березня залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь.
- Рівень гамма-фону в природному середовищі формується в основному радіонуклідами земної кори (уран, торій) та космічним випромінюванням.
- Для території України космічна складова випромінювання становить близько 4,0–7,0 мкР/год.
- Потужність дози від радіонуклідів, що входять до складу гірських порід та ґрунтів, залежно від геоморфологічних умов змінюється від 3 до 14 мкР/год.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також