Радіаційний фон: на Черкащині показники в допустимих межах

Радіаційний фон: на Черкащині показники в допустимих межах

Радіаційний фон: на Черкащині показники в допустимих межах
Фото Черкаський обласний гідрометцентр

Радіаційний фон на Черкащині не перевищує допустимих меж. Про це Суспільному повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами Віталія Постриганя, станом на 26 квітня в області показники не перевищують властивий для цих територій природний рівень гамма-фону.

"Показник рівня гамма-фону в Черкасах становить 11 мкР/год, у містах Жашків, Золотоноша, Канів – 12 мкР/год, у містах Сміла, Умань, Чигирин – 13 мкР/год, у селі Озірна Звенигородського району – 14 мкР/год", – розповів Постригань.

Він сказав, що показники радіаційного фону суттєво не змінилися у порівнянні з добою 25 квітня.

Що відомо

  • Чорнобильська та Запорізька атомні електростанції перебували під контролем російської армії, що унеможливлювало забезпечення контролю на цій території.
  • 30 березня в Раді повідомили, що система моніторингу рівня радіаційного забруднення на Чорнобильській АЕС не працює вже п'ять днів. Станом на 25 березня було виявлено перевищення в понад сім разів.
  • Унаслідок дій російської армії в екосистемах поблизу Чорнобильської АЕС за останні два тижні (14—25 березня — ред.) зафіксовано загоряння на площі понад 8 700 гектарів, розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
  • Російські військовослужбовці, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти в Зоні відчуження, 31 березня залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь.
  • Рівень гамма-фону в природному середовищі формується в основному радіонуклідами земної кори (уран, торій) та космічним випромінюванням.
  • Для території України космічна складова випромінювання становить близько 4,0–7,0 мкР/год.
  • Потужність дози від радіонуклідів, що входять до складу гірських порід та ґрунтів, залежно від геоморфологічних умов змінюється від 3 до 14 мкР/год.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок