В юридичній площині підтверджений один факт зґвалтування у Київській області — Венедіктова

В юридичній площині підтверджений один факт зґвалтування у Київській області — Венедіктова

В юридичній площині підтверджений один факт зґвалтування у Київській області — Венедіктова
. Генпрокуратура України Ірина Венедиктова, тіла мирних жителів, загиблих під час російської окупації в Бучі, Київська область, 8 квітня 2022 року. Фото: АР

За даними слідчих органів України, станом на 25 квітня юридично зафіксований один випадок зґвалтування у Київській області – більшість жертв бояться про це повідомляти у поліцію.

Про це в інтерв'ю інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

"У нас є багато фактів, коли звертаються люди і про це говорять. Я не хочу свідомо називати цифру, бо вона поки що не віддзеркалюватиме реальну ситуацію. Методологія розслідування сексуальних злочинів, які вчинені в умовах міжнародного збройного конфлікту існує давно. Ми нічого нового не придумали, користуємося загальносвітовою практикою", – зазначила прокурорка.

Венедіктова пояснила, що для ефективного розслідування треба закінчити війну та створити безпечні умови для жертв.

"Я проводила координаційні наради щодо розслідування сексуальних злочинів. На цих нарадах були представники Нацполіції, Мінюсту, МОЗ, громадянських організацій. Я всіх просила – давайте працювати і створювати умови. Дуже важливо, щоб цих жертв не допитували багато разів – один допит, це має бути правило. І ще я вдячна громадським організаціям, які давно і невтомно працюють на цьому фронті", – додала Венедіктова.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • Низка населених пунктів Київської області були окуповані російськими військами близько місяця. 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових. Після звільнення міст журналісти та українські військові виявили факти масових убивств, жорстокого поводження із цивільним населенням, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей зокрема в Бучі.
  • Російська армія включила у свій "арсенал" зґвалтування як знаряддя війни, що є воєнним злочином, заявила послиня Сполученого королівства в Україні Мелінда Сіммонс.
  • За даними омбудсменки Людмили Денісової, російські військові катували захоплених у полон українських жінок-військовослужбовиць. Їм голили голови, змушували роздягатися до гола, били та принижували.
  • 30 березня у Міністерстві оборони України повідомили, що у Маріуполі російські окупанти упродовж кількох днів по черзі ґвалтували молоду жінку на очах у її малолітньої дитини. Хлопчик посивів. Жінка померла.

Читайте також

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

Що лишила після себе російська армія на Київщині. Фоторепортаж

33 дні окупації Бучі: що відбувається у місті після звільнення

"Я встиг озирнутись, діти лежали вбитими" — історія чоловіка, чию сім'ю розстріляли в Бучі

Син загинув на війні, дім розбомбили: історія родини з Андріївки

"Я вдома" — історії мешканців Ірпеня, які повертаються в місто

Розстріляні коні у Бучі. Як шукали та рятували тварин під час та після російської окупації

На початок