Зеленський розповів про план відновлення України: держави Заходу допоможуть з відновленням регіонів

Зеленський розповів про план відновлення України: держави Заходу допоможуть з відновленням регіонів

Зеленський розповів про план відновлення України: держави Заходу допоможуть з відновленням регіонів
Володимир Зеленський під час пресконференції в київському метро, 23 квітня 2022 року. Фото: Офіс президента / Суспільне

Україна розробила план відновлення регіонів, які постраждали внаслідок війни з Росією. До цього процесу будуть залучені західні держави, які допоможуть із фінансуванням і фахівцями.

Про це президент Володимир Зеленський розповів на пресконференції 23 квітня.

"Одного бюджету України недостатньо, щоб відновити те чи інше місто нашої держави. Я хочу, щоб відновлювали наші партнери. Але тут питання не тільки у фінансах, питання в патронаті того чи іншого міста після війни. Він передбачає не лише фінанси, а й фахівців. Приміром, нас цікавлять фінансисти, архітектори, митці. Велика кількість професій і людей, які приїдуть відновлювати той чи інший регіон, за яким буде закріплена та чи інша держава", — уточнив глава держави.

За його словами, Велика Британія підтвердила готовність до патронату над Київською областю, а Швеція — над Миколаївською. Крім того, участь у плані відбудови України погодилися взяти Іспанія та деякі інші держави.

"Я вважаю, що шлях України в ЄС буде швидший, якщо країни ЄС будуть об’єднані таким великим проєктом. Кожна з цих країн зможе відновити той чи інший регіон і буде відчувати, що вони зробили великий вклад у відновлення держави. А отже, і великий вклад в перемогу України", — сказав Зеленський.

Він додав, що кожен регіон України буде представляти плани відновлення міст і області в цілому.

Що відомо

  • На відновлення економіки після завершення війни з Росією Україна потребуватиме 600 мільйонів доларів, а в короткостроковій перспективі — від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • За попередньою оцінкою Світового банку, загальна сума збитків, завданих Україні Росією внаслідок широкомасштабного вторгнення, становить приблизно 60 мільярдів доларів, або 40% валового внутрішнього продукту.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що для підтримання економіки держава потребує до 7 мільярдів доларів США фінансової підтримки щомісячно, а для відновлення після війни Україна буде потребувати ще сотень мільярдів доларів".
  • Ще в березні Київська школа економіки підрахувала, що збитки, нанесені інфраструктурі Україні у війні, яку розпочала Росія, станом на 17 березня становлять 62,6 мільярда доларів.
  • Пізніше, 18 квітня, КШЕ переглянула свою оцінку і збільшила її до 84,8 мільярда доларів. При цьому загальні збитки економіки України від війни з Росією, за оцінкою Київської школи економіки, вже перевищили 600 мільярдів доларів (400% від ВВП України).

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 59. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок