Більше ста великодніх пасок випекли у Хатинці пекаря, що у Бучі. Цей святковий хліб призначений для українських бійців, а також жителів міста, в якому досі не працює жоден магазин, немає світла та газу.
Вода, борошно, молоко, масло і жодних яєць, а ще — родзинки та фініки. Рецепт паски — не від діда-прадіда, а власний, розповідає Суспільному власник пекарні Ярослав Бурківський.
"У дитинстві мене цікавило тільки як побавитись. Які паски? Постійно працюю, постійно вдоcконалюю. Це як постійний процес, він як духовний світ, необмежений", — каже він.
До процесу виготовлення пасок долучаються співробітники Музею Революції гідності. Починають із молитви.
Вікторія Бойко, співробітниця Музею Революції Гідності, каже, що Бучу обрали для випікання пасок не випадково.
"Сьогодні, як ми бачимо, стерлася межа між живими і мертвими. В цьому місці кожен п'ятий загинув у цій війні. Кожен п’ятий цивільний, не рахуючи військових", — говорить вона.
Тісто на паски місять утрьох. Потім до процесу долучається поляк Яцек Полевський. Він приїхав з Познані, аби допомогти запустити пекарні, які закрили під час війни. Каже, пече паски вперше. Тож саме йому і пропонують вимішати тісто у старовинних ночвах.
Поки одні паски в печі, інші — вже прикрашають.
"Я думаю, вони тут лишатися не будуть. Вони як тільки приймуть на себе одяг, прикраси, відразу вирушать у подорож", — каже Ярослав.
Акцію “Великдень для героїв” Національний музей Революції Гідності започаткував 6 років тому. Її не скасували навіть попри війну.
Читайте також
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу