Від початку російського вторгнення кількість зареєстрованих ВПО на Запоріжжі збільшилась на понад 30 тисяч

Від початку російського вторгнення кількість зареєстрованих ВПО на Запоріжжі збільшилась на понад 30 тисяч

Від початку російського вторгнення кількість зареєстрованих ВПО на Запоріжжі збільшилась на понад 30 тисяч
Фото: Суспільне Запоріжжя

Кількість внутрішньо переміщених осіб з початком російського вторгнення 24 лютого 2022 року у Запорізькій області збільшилась на понад 30 тисяч людей. Йдеться про тих, хто зареєстрований та проживає в області.

Про це в етері програми "На часі" Українського радіо Запоріжжя розповіла Лілія Єрохова, начальниця Відділу адресного надання пільг та субсидій Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОВА.

Лілія Єрохова зазначила, що територіальні органи соціального захисту населення з 2014 року проводять облік внутрішньо переміщених осіб.

"Якщо аналізувати статистику, то до початку воєнних дій в Запорізькій області було 56,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З 24 лютого до нас вже звернулося (станом на 20 квітня – ред.) 32 тисячі 150 внутрішньо переміщених осіб. Це нові документи, новий статус, відповідно нові підстави для надання державних допомог. Тому сьогодні область збільшилась понад 32 тисячі осіб".

Посадовиця зазначила, що переїжджає значно більша кількість людей, щодо них ведеться первинний облік, але мова саме про 32 тисячі 150 виданих довідок.

Про статус ВПО та грошова допомога

Грошове забезпечення внутрішньо переміщених осіб діє регулюється кількома законодавчими актами, каже Лілія Єрохова.

"По-перше, є закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», статтею один визначено хто така внутрішньо переміщена особа. Це в нас громадянин України або іноземець, який перемістився з місця законного проживання на іншу територію, де були збройні конфлікти, окупація тощо".

Урядом прийнято низку державних регулятивно-нормативних документів, які регламентують надання державних допомог цим людям.

"Коли внутрішньо переміщена особа перемістилася, наприклад в Запорізьку область, отримала довідку. Вона відразу має право на державну підтримку у вигляді державної допомоги на проживання. Допомога на проживання нормована постановою Кабміну від 20 березня №332".

Така держдопомога може нараховуватися на картку будь-якого банку. На працездатних осіб – це 2 000 гривень, на дітей та осіб з інвалідністю по 3 000 гривень.

"Перші зарахування у квітні вже проведені, наступні ми чекаємо найближчим часом. Відповідно до цієї постанови виплата проводиться другого, дванадцятого та двадцять другого числа та скажімо так, з урахуванням того програмне забезпечення у нас з’явилося півтора тижня тому, ми спостерігаємо черги за утриманням статусу, але кошти вже виплачуються і їх можна використовувати на будь-які цілі: на купівлю продуктів, оплату комунальних послуг, ліки".

Лілія Єрохова зазначила, що нині зареєструватися внутрішньо переміщеним особам стало можливим й через додаток "Дія". Для цього в додатку є спеціальне вікно послуг для отримання статусу ВПО.

"Заповнюється все та вам автоматично видається довідка внутрішньо переміщених осіб, яка звантажується знаходиться у цьому порталі. Та паралельно ви подаєте заяву на отримання державної допомоги на проживання".

За словами спеціалістки, можливість реєстрації через єдиний електронний портал суттєво розвантажить територіальні органи соцзахисту.

Читайте також: У Запоріжжі виникають черги на реєстрацію вимушених переселенців

У Запоріжжі почали працювати пункти видачі харчових продуктів

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок