Фінляндія на 30% знижує імпорт російської електроенергії

Фінляндія на 30% знижує імпорт російської електроенергії

Фінляндія на 30% знижує імпорт російської електроенергії
Ілюстративне фото: Unsplash

Фінляндія вирішила скоротити залежність від російської електроенергії. Таке рішення схвалили через криваву війну в Україні, передає Yle.

"Рішення ґрунтується на оцінці ризиків для енергосистеми в умовах зміни міжнародної ситуації", – ідеться у повідомленні національного оператора електромережі Фінляндії Fingrid.

Таке рішення ще вмотивовано можливими ризиками з боку РФ, аби вплинути на Фінляндію під час дебатів про членство в НАТО та у процесі подачі заявки на вступ.

"Так, є ризики. Влада Фінляндії заявила, що може бути зовнішнє втручання в інфраструктуру у зв'язку з дебатами НАТО", – заявив директор з експлуатації енергосистем Фінгрід Рейма Пяйвінен.

Також Fingrid вирішив знизити пропускну спроможність транскордонних ЛЕП із Росією з 24 квітня. Також оператор планує повністю зупинити імпорт з Росії під час випробувань нового атомного енергоблока "Олкілуото-3".

Слідом за Фінляндією про скорочення імпорту електроенергії з Росії повідомили Литва, Латвія та Естонія.

"Це аж ніяк не політичне рішення, але практично це було розглянуто з технічної точки зору електроенергетичної системи. Країни Балтії прийняли дещо подібне рішення деякий час тому, обмеживши можливості імпорту з Росії з технічних причин", – сказав Пяйвінен.

Вторгнення Росії в Україну, день 59. Текстовий онлайн

Раніше повідомлялось, що більша частина депутатів парламенту Фінляндії за вступ країни до НАТО. Міністерка у справах Європи країни Тютті Туппурайнен заявила, що ймовірність вступу Фінляндії в НАТО "дуже висока".

Фінляндія і Швеція оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись уже в червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві не в останню чергу на тлі війни Росії проти України. Кремль наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.

Читайте також: Фінляндія планує вступ в НАТО. Кремль погрожує. Чи зупинить це країну — пояснює фінський експерт
На початок