"Це нічого не змінить". Російський тенісист обурений недопущенням гравців з РФ та Білорусі до Вімблдону

"Це нічого не змінить". Російський тенісист обурений недопущенням гравців з РФ та Білорусі до Вімблдону

"Це нічого не змінить". Російський тенісист обурений недопущенням гравців з РФ та Білорусі до Вімблдону
AP

Натомість росіянин запропонував допустити тенісистів до участі у турнірі.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну міжнародні тенісні організації впровадили низку санкцій проти РФ та Білорусі. Країнам було заборонено приймати турніри WTA та ATP, тоді як збірні Росії та Білорусі були виключені з розіграшів Кубка Девіса та Кубку Біллі Джин Кінг.

Самих тенісистів позбавили права виступати під власними прапорами, але змагатися вони продовжили. Так тривало до рішення організаторів Вімблдону, які повністю відсторонили спортсменів з Росії та Білорусі від участі у турнірі.

Читайте також: Вімблдон офіційно заборонив участь тенісистам із Росії та Білорусі

Міжнародні спортивні організації WTA та ATP виступили проти такого рішення, назвавши його "дискримінаційним". Попри це, воно все ще залишається у силі, хоча турнір розпочинається наприкінці червня.

Російський тенісист Андрєй Рубльов, який у перші дні війни Росії проти України виступив із написом "Ні війні", підготував велике звернення щодо рішення організаторів Вімблдону заборонити йому та іншим гравцям з Росії та Білорусі змагатися. У ньому Рубльов жодного разу не виступив проти війни, нічого не сказав про неї, а лише заявив, що ні в чому не розбирається.

Ще раніше українська тенісистка Марта Костюк заявляла, що позиція "Ні війні" - не є адекватною реакцією росіян на війну.

Рубльов вважає таке рішення організаторів Вімблдону беззмістовним. І запропонував альтернативу, яка передбачатиме пожертву коштів від виступу тенісистів з Росії та Білорусі на гуманітарні питання тим людям, які постраждали від війни в Україні.

"Я вже зробив одне звернення щодо ситуації та не хотів відповідати на запитання знову. Тому я зроблю ще одну заяву і сподіваюся, що все стане зрозумілішим.

По-перше, я не політик. Я не знаю усього, не читаю новини і не слідкую за ними, оскільки намагаюся сумлінно грати у теніс. Це моя робота. У мене немає [вищої] освіти, тому я поясню, що відчуваю. Перепрошую за мої слова і за те, що не знаю розумних та наукових слів, особливо щодо цього серйозного запитання. Тому говоритиму простіше.

У нас був дзвінок - кілька гравців та організатори Вімблдону. Ми мали просто поговорити про ситуацію, що склалася, і, можливо, знайти якісь рішення. Чесно кажучи, причини, через які нас відсторонили, є беззмістовними. У цьому навіть не було жодної логіки. Я б зрозумів, якщо відсторонили російських і білоруських тенісистів, і це хоча б на пів відсотку щось змінило. Але це не допоможе і нічого не змінить. Оскільки те, що відбувається по відношенню до нас - повна дискримінація і це значно більше, аніж просив уряд Великої Британії. Якщо вони виступають за свободу слова та демократію, тоді це рішення є непослідовним.

Я намагався пояснити, що ми справді хочемо допомогти. Ми запропонували організаторам Вімблдону, і я сподіваюся у цьому є сенс і вони про це подумають, щоб нам хоча б дали можливість обирати - змагатися чи ні. Якщо під цим зверненням, яке нам потрібно підписати, буде вказано віддати усі призові кошти на гуманітарну допомогу сім'ям, які постраждали [від війни], ми це зробимо. І я гадаю, що цей вчинок щонайменше щось зробить і означатиме, що уряд Великої Британії стоїть на засадах миру і справді хоче діяти та допомагати. Якщо порахувати, скільки коштів це може принести, то залежно від виступу тенісистів, сума складатиме до 1 мільйону фунтів.

Це дуже велика сума, яку, гадаю, за два місяці не жертвували у жодному виді спорту. Тому б теніс став першим і єдиним видом спорту, який б пожертвував таку суму коштів, і відбулося б це завдяки Вімблдону. За це б вони отримали всю честь та повагу від усіх - не від тенісистів, оскільки на нас не звертають увагу. Тому, вважаю, це був би слушний крок, на який варто хоча б звернути увагу.

Наостанок: ми хочемо змагатися і прийшли говорити не про політику. Тому що я справді не маю розуміння щодо цього всього. Я - росіянин, народився у Росії і все життя прожив там. Просто хочу показати вам, що ми хороші люди", - сказав Рубльов.

Перед офіційним рішенням організаторів Вімблдону лідери українського тенісисту висловили позицію проти виступу росіян на міжнародних турнірах. Хоча згодом Еліна Світоліна звернула увагу на те, що не виступає проти повного відсторонення усіх спортсменів з Росії та Білорусі, але у разі відсутності чіткої позиції щодо війни РФ проти України, не бачить іншого шляху.

Читайте також: "Не хочемо повного їхнього відсторонення". Світоліна - про позицію щодо росіян на тенісних турнірах

Що відомо

  • Андрій Рубльов - 24-річний російський тенісист, що йде на восьмому місці у рейтингу ATP.
  • Крім Рубльова, на Вімблдоні через останнє рішення організаторів турніру не мають бути допущені до основної сітки Дмітрій Мєдвєдєв (№2), Карен Хачанов (№26), Аслан Карацев (№30) серед чоловіків, а також Аріна Сабалєнка (№4), Анастасія Павлюченкова (№15), Вікторія Азарєнка (№18), Дар'я Касаткіна (№26), Вєроніка Кудерметова (№29), Людміла Самсонова (№31) у жінок.
  • З моменту вторгнення Росії в Україну Рубльов переміг на турнірі в Дубаї та дійшов до півфіналу в Індіан-Веллсі, після чого далі другого кола не проходив.
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо