Міністр спорту Австралії закликав звільнити росіянина Лісіна з посади президента Міжнародної федерації стрільби

Міністр спорту Австралії закликав звільнити росіянина Лісіна з посади президента Міжнародної федерації стрільби

Міністр спорту Австралії закликав звільнити росіянина Лісіна з посади президента Міжнародної федерації стрільби
facebook.com/colbeckrichard

Це вже не перша вимога суворіших санкцій проти російського олігарха.

Міністр спорту Австралії Річард Колбек підтримує заклик до усунення росіянина Владіміра Лісіна з посади президента Міжнародної федерації спортивної стрільби (ISSF). Про це в коментарі Inside the Games повідомив представник міністра.

Раніше Федерація стрільби України виступила з вимогою позбавити Лісіна цього посту через повномасштабну війну Росії проти України та заявила, що не прийматиме фінансову підтримку від ISSF, допоки її очолює ця особа. Як пояснив президент ФСУ Олег Волков, це пов'язано з близькими зв'язками російського олігарха з президентом РФ Владіміром Путіним.

"Хотіли б відзначити, що хоча у нас немає особистих претензій до пана Лісіна, ми вважаємо неможливим, щоб він, особистий друг президента Росії Путіна, директор крупного металургійного заводу, що виробляє сталь для танків і гармат, був очільником Міжнародної федерації у такий відповідальний для світу момент, коли Росія шантажує ядерною зброєю і веде світ на межу Третьої світової війни", – заявив Волков.

Читайте також: В Україні відмовляться від фіндопомоги Міжнародної федерації стрільби через росіянина, що її очолює

Яка позиція уряду Австралії

Уряд Австралії заявив, що підтримує суворі санкції проти Росії й Білорусі, зокрема й звільнення президента ISSF Владіміра Лісіна.

У Міністерстві спорту Австралії підтвердили, що виступають за "будь-яке рішення усунунти російських і білоруських спортсменів, команди та спортивних адміністраторів від їхніх ролей", адже сприймають це як прояв "засудження неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України".

"Ми просимо Міжнародну федерацію спортивної стрільби запровадити найсильніші з можливих заходів проти пана Лісіна, в тому числі усунути його від посади президента. Австралійці підтримують народ України, і наш уряд продовжуватиме заохочувати міжнародну світову спільноту проявляти солідарність", – заявили в міністерстві від імені Колбека.

Крім того, влада Австралії додала Лісіна до переліку осіб, проти яких запровадила особисті санкції через напад РФ на Україну.

За звільнення Лісіна також виступають федерації стрільби Канади, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Італії, Німеччини, Великої Британії, Норвегії, Словенії, Швеції та США.

Лісін, який вважається найбагатшою людиною Росії, згідно Forbes, очолює ISSF з 2018 року. Наступні вибори заплановані на листопад 2022-го.

Читайте також: Дев'ять країн вимагають від IBA реакції на підтримку Федерацією боксу Росії війни проти України

Санкції міжнародної спортивної спільноти проти Росії

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн
На початок