"Ми розуміємо, що буде м'ясорубка" — начальник патрульної поліції Маріуполя про "Азовсталь"

"Ми розуміємо, що буде м'ясорубка" — начальник патрульної поліції Маріуполя про "Азовсталь"

Ексклюзивно
"Ми розуміємо, що буде м'ясорубка" — начальник патрульної поліції Маріуполя про "Азовсталь"
Голова патрульної поліції Маріуполя і Донецької області Михайло Вершинін

20 квітня у Маріуполі має відкритись гуманітарний коридор для жінок, дітей та людей похилого віку.

Напередодні РФ заявила про початок штурму "Азовсталі" в Маріуполі. "Азовсталь" наразі є головним осередком оборони українських військ проти наступу Росії. Там перебувають бійці полку "Азов". Командир підрозділу Денис Прокопенко заявив, що в підвалах "Азовсталі" перебувають цивільні і закликав світ забезпечити гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення з комбінату.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко стверджує, що зона "Азовсталі" — під щільним бомбардуванням надважких бомб, але там зараз ніхто не переховується. Росіяни тим часом заявляють, що нібито надають коридор для евакуації цивільних з "Азовсталі", а українським військовим пропонують скласти зброю і вийти.

Що зараз відбувається у Маріуполі та на Азовсталі зокрема — Суспільне поговорило із начальником патрульної поліції Маріуполя Михайлом Вершиніним. Наводимо пряму мову.

***

Ви питаєте, як часто чути вибухи. Їх не те що чути. Ми рідко НЕ чуємо вибухи. Хер**ть майже завжди, усім. По колу. Тобто, заходить літак, після літака відпрацьовує корабельна артилерія, потім РСЗО (реактивна система залпового вогню — ред.), потім знову літак, який другий баражує поряд, потім знову артилерія. Тут висипається на голову купа всього. Тому обстріл практично постійний.

Учора з 14 до 16 години був "режим тиші", вони вкотре пропонували здатися. Були послані... А решту часу постійна робота. Причому у роботі, зокрема, дуже важкі авіабомби.

Щодо цивільних, які знаходяться на Азовсталі. Раніше до активізації бойових дій тут була десь тисяча людей. Нині людей менше, кілька сотень. Але вони із дітьми. Є відео з цього приводу, воно вже транслюється. Вони в принципі своєю комуною живуть, тобто, якщо вони звертаються за допомогою однозначно їм ця допомога надається. Будь-яке перебування військових із цивільними робить знаходження цивільних військовою ціллю, тому ніхто не тримається разом (військові з цивільними – ред.) Усі живемо у стані дуже жорсткої економії. Але люди тут є і тут є діти. У тому числі тут є сім'ї військовослужбовців. Тобто виходити до кацапів їм взагалі не варіант. Є частина людей, яка каже, що вийде лише в Україну.

У мене кульове поранення з 15 метрів десь у плече ліве. Нормально розсікло, до суглоба. Болить. Зашили. З цим житиму точно. А там, як піде.

Про провізію — складно. Справді складно. Настрій у людей... Блін, іноді буває відчуття, що трохи на нас забили “болт”. Воно приходить і йде. Ми розуміємо, що зараз буде м'ясорубка. Хто хотів здатися, той уже здався. Здалося доволі багато людей. І морська піхота у тому числі. Це окрема тема. Про це можна говорити довго і це дуже болісна тема.

Що я б хотів сказати. Я б дуже хотів, щоб світ трошки звернув увагу на Україну.

Те, що відбувається, поки це, як я бачу, викликає легке занепокоєння. Так, класно, що почали давати зброю. Це крутяк, звичайно. Але треба втручатися глобальніше. Я дуже хотів би, щоб зробили гуманітарний коридор для того, щоб вивезти вбитих та поранених. Для того, щоб вийшли цивільні. Спокійно. Це цілком можливо. Світові треба звернути увагу. Не щодня у світі відбуваються ось такі битви, такі облоги, і такі безсоромно героїчні вчинки. Можливо, тут коли-небудь будуть знімати фільм. Я, до речі, нещодавно жартував, що колись зроблять комп'ютерну гру "Маріуполь 2022". Цілком можливо.

Сьогодні оголосили гуманітарний коридор, збирають мирних жителів по місту. Нас починають питати, чи ми говорили про це мирним. Кому можемо — сказали. Але ми не можемо сказати усім – пересуватися територією не можемо, постійні обстріли. Я вважаю, що основна маса мирняка знає, що є коридор, але вона не вийде, бо люди хочуть вийти в Україну під гарантії якихось третіх країн. Оцей момент гарантій надзвичайно важливий. Мені от товариші підказують, доки я це диктую, що думка цивільних така – вони не вірять меру, який вийшов з міста на самому початку війни. У людей немає жодної довіри. А що відбувається з мирняком на виходах з міста, вони всі чудово розуміють і один одному розповідають. Але важливо: якби була гарантія від третьої країни, наприклад, Туреччини, в якої все більш-менш нормально і з Росією, і з Україною, можна було би виводити людей.

Читайте також

"Азов" назвав умову виходу з Маріуполя

РФ заявила про початок штурму "Азовсталі" в Маріуполі. На території підприємства був вибух

"Вони боронять живих і мертвих". Дружини бійців "Азова" про зв’язок з коханими та сили вірити

Війна. Усі останні новини

Як працює поліція у Маріуполі

На початок