Російські окупанти призначили коменданта у захопленій Боровій на Харківщині — селищна рада

Російські окупанти призначили коменданта у захопленій Боровій на Харківщині — селищна рада

Російські окупанти призначили коменданта у захопленій Боровій на Харківщині — селищна рада
Суспільне Харків

На території тимчасово окупованої Борівської селищної громади спостерігається велика кількість військової техніки та живої сили російської армії.

Про це 19 квітня повідомила Борівська селищна рада.

За даними селищної ради, окупанти заселяються у покинуті будинки та квартири борівчан.

"Є свідчення, що у Боровій окупанти призначили свого коменданта. За попередніми даними, це російський військовий Раздорожний Сергій Васильович. Google ідентифікує цю особу як керівника військової комендатури Новосибірського гарнізону РФ", — повідомила Борівська селищна громада.

"Окупаційна влада повідомляє людям, що Борівщина має стати частиною так званої ЛНР, а також обіцяє відновити зв’язок і транспортне сполучення з Куп’янськом. Натомість у Куп’янську, який окупований з перших днів війни, зв’язок також відсутній. На території Борівської громади встановлені ворожі блокпости, повністю контролюється пересування місцевих жителів. В’їзд на територію громади і виїзд за її межі наразі неможливий", — констатують у селищній раді.

18 квітня окупанти не пропустили до Борової з Куп'янська вантаж з медикаментами, в тому числі анестезією. Також не пропускають гуманітарні конвої, а вантаж забирають собі або роздають під виглядом російської допомоги.

"На усій території громади люди вже тривалий час залишаються без пенсій, соціальних виплат і можливості отримати вже нараховані готівкові кошти. Через окупацію громади наразі неможлива виплата заробітної плати навіть тим працівникам бюджетних установ, які виїхали на територію, підконтрольну українській владі", — зазначають у селищній раді.

За інформацією селищної громади, у Боровій, Богуславському, Підвисочанському, Гороховатському і Підлиманському старостинських округах — ситуація спокійна, інформації про Першотравневий і Чернещинський старостинський округи немає.

"На інших територіях періодично чутно обстріли та звуки близьких боїв, повідомляється про випадки мародерства та жорстокого ставлення до місцевого населення з боку російських військових. Найбільш напруженою у воєнному плані залишається обстановка в Пісках-Радьківських та Ізюмському старостинському окрузі", — повідомляє селищна рада.

Що відомо

  • На початку квітня у Боровій оголосили евакуацію. На 14 квітня, за даними джерела, з 15,7 тис. жителів виїхали близько половини.
  • 16 квітня стало відомо, що російська армія контролює всю територію Борівської громади у Харківській області. Виїхати за межі тимчасово окупованих населених пунктів можливості немає.
  • 18 квітня у Борівській селищній раді повідомили, що російські окупанти викрали комп'ютери та особові справи з Пенсійного фонду у Боровій.
На початок