Замість яскравих сумок та рюкзаків івано-франківська майстриня Юля Солдатова почала шити маски для бійців на Сході, медиків, літніх людей та жителів Прикарпаття. Ми продовжуємо писати про людей, які не залишаються осторонь у час епідемії коронавірусної інфекції.

- Що саме спонукало вас почати шити маски?
- Через епідемію коронавірусу у світі, й в Україні зокрема, виник попит на засоби індивідуального захисту. Людям необхідно захистити своє обличчя. Я дуже довго вагалася, чи варто їх шити, адже все-таки це не мій профіль, та й не заробиш на них багато. Але вирішила звернутися через соцмережі до людей, наскільки їм потрібні маски з натуральної бавовняної тканини. Я просто була шокована, скільки франківців відгукнулося, скільки захотіло їх придбати.
- Скільки коштує замовити у вас маску?
- Я їх почала продавати за символічну ціну, щоб повернути вартість тканини. За оплату роботи мова не йшла. У перший день, коли я виклала пост на Facebook, в мене замовили близько 200 штук. Згодом, коли оголосили карантин, у мене виникла ідея пошити маски для пенсіонерів безкоштовно. У Facebook я написала оголошення, у якому зверталася з проханням долучитися до пошиття масок для тих, хто потребує та літніх людей.

- Чи були охочі?
- Зголосилося троє дівчат. Ще одна - трохи пізніше. Я замовила тканину, гумку і дала в роботу. Маски ми роздали на вулиці Пасічна, у центрі, волонтерам, які передали старшим людям. Зараз ми пошили ще понад 100 для медиків. 300 штук масок передали бійцям на передову, правда, волонтери оплатили матеріали.
- Як виглядають ваші маски?
- Зараз важливо не те, щоб вони були гарні і креативні. Зараз важливо, щоб хоч якийсь захист був у людей. Маска бавовняна двошарова, багаторазового використання. Її можна попрати, попрасувати і знову одягати.
- Скільки часу займає виготовлення однієї маски?
- Я подивилася відео у соцмережах. Проаналізувала те, що побачила, і виробила свою систему, за допомогою якої можна було швидко пошити маску. Час для мене був важливий, бо замовляли для родин, працівникам на підприємства, по 100-200 штук.
На пошиття однієї маски йде від семи до дев'яти хвилин. Спочатку ми нарізаємо з 20-30 метрів гумки, потім ріжемо тканину, прасуємо і аж тоді сідаємо шити, тобто такий собі конвеєр.

Замість сумок франківська майстриня почала шити маски для пенсіонерів, медиків, бійців
- Скільки масок ви вже пошили?
- За два тижні пошила 400-500 штук. І дівчата по 100-200.
- Коли ви встигаєте, адже у вас маленька донечка?
- Допомагає чоловік. У перші дні я шила з восьмої до десятої вечора. Потім бігла вкладати дитину, і знову до другої ночі. Хотіла швидше віддати людям маски, бо розуміла, наскільки це важливо. Зараз долучилися дівчата, то трохи легше стало.
- Маски для пенсіонерів, бійців, медиків - коли для себе знаходите час?
- Я про це не думаю. Знаєте, просто не перестаю дивуватися нашим людям: у такий важкий час всі готові допомогти фінансово, тканинами, фізичною працею. Хіба у такій ситуації я можу думати про себе? Хочу підтримати волонтерів, які допомагають медикам і тим, хто потребує, хлопцям на передовій.
До слова, у січні журналісти Суспільного були у майстерні Юлії Солдатової і бачили, як вона створює сумки і рюкзаки.