Командир Азова закликав світ негайно організувати безпечну евакуацію цивільних з Маріуполя

Командир Азова закликав світ негайно організувати безпечну евакуацію цивільних з Маріуполя

Командир Азова закликав світ негайно організувати безпечну евакуацію цивільних з Маріуполя
Результати авіанальоту на Маріуполь 8 березня, фото: батальйон Азов

Командир полку "Командир полку "Азов" з Маріуполя звернувся до світової спільноти, з проханням забезпечити "справжній зелений коридор" та евакуювати цивільне населення з міста.

Азов" з Маріуполя звернувся до світової спільноти, з проханням забеспечити "справжній зелений коридор" та евакуйовати цивільне населення з міста.

"Я командир полку "Азов" Денис Прокопенко. Я закликаю лідерів світу. Зараз у Маріуполі на металургійному заводі "Азовсталь" переховуються сотні мирних жителів. Серед них – люди різного віку, жінки, діти, сім’ї захисників Маріуполя. Вони ховаються в підвалах і бункерах від "русского мира", — заявив Денис Прокопенко.

Читайте також: Російська авіація скидає надважкі бомби на укриття цивільних в Азовсталі

За словами Прокопенко, російські військові знають, що на території заводу переховується багато цивільних, але все одно обстрілюють територію. Армія РФ використовує бомби вільного падіння, ракети, бункерні бомби, та інші різновиди наземної та морської артилерії.

"Міський театр, пологовий будинок, школи, дитсадки, лікарні, будинки були зруйновані тими, хто зараз пропонує евакуацію та безпеку мирного населення. Це ті самі люди. І їм ніхто не вірить", — повідомив Денис Прокопенко.

Командир Азову закликає світових політиків організувати належний "зелений коридор", та негайно забезпечити безпечну евакуацію та захист мирних жителів, поранених і тіл загиблих.

Що відомо

  • Ситуація в обложеному Маріуполі залишається складною, і вирішити її можна лише двома шляхами — наданням Україні всієї необхідної зброї або через переговори із обов’язковим залученням партнерів Києва. Про це у вечірньому зверненні 16 квітня повідомив президент Володимир Зеленський.
  • Маріуполь є однією з найгарячіших точок війни Росії проти України. Місто перебуває в облозі з початку березня, російські війська контролюють частину його території. За словами Володимира Зеленського, якщо Росія знищить українських військових, які захищають Маріуполь від російського вторгнення, у мирних перемовинах з РФ можна буде ставити крапку.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Крім того, за даними влади Маріуполя, російські окупанти завезли у Маріуполь мобільні крематорії.
  • У блокадному Маріуполі залишається ще 130 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ.
  • Російське військове командування стверджує, що армія РФ начебто взяла під контроль морський торговий порт у Маріуполі Донецької області. Водночас полк "Азов", який тримає оборону міста, заявляє про проведення успішної операції та перегрупування.
  • 13 квітня військовослужбовці 36-ї окремої бригади морської піхоти, які захищають Маріуполь, прорвались з оточення до бійців полку "Азов" та успішно провели перегруповування. Водночас частина 36-ї бригади морпіхів потрапила в полон під час спроби прориву.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок