Гуманітарна катастрофа та мародерство: ситуація в окупованій росіянами Борівській громаді

Гуманітарна катастрофа та мародерство: ситуація в окупованій росіянами Борівській громаді

Гуманітарна катастрофа та мародерство: ситуація в окупованій росіянами Борівській громаді
Жителі Борової, які приїхали з Харкова, після вторгнення РФ в Україну, 25 лютого. instagram.com/borovagromada

Російська армія контролює всю територію Борівської громади у Харківській області. Виїхати за межі тимчасово окупованих населених пунктів можливості немає.

Про це повідомила Борівська селищна рада.

"На 16 квітня територія Борівської громади повністю окупована російськими військовими. Вчора практично цілий день тривали бої у Пісках-Радьківських. Надходила інформація про пожежі на території села. Є зруйновані громадські та приватні будівлі. Інформація щодо жертв серед населення уточнюється", — йдеться в повідомленні.

Також сільрада має повідомлення про руйнування в інших селах.

"Російські військові контролюють всю територію громади. Виїхати за її межі на територію, підконтрольну українській владі, наразі неможливо. В окремих селах окупанти почали грабувати покинуті будинки місцевих жителів. Мародери забирають усе майно і вивозять вантажними машинами", — повідомили в громаді.

Окупанти також руйнують сільськогосподарські підприємства, знищують техніку, склади і офіси, зливають пальне, не допускають людей до робіт в тваринництві.

"У багатьох населених пунктах немає світла, води і газу. Відсутній підвіз продуктів харчування. Люди опинилися у стані гуманітарної катастрофи і потребують допомоги. Комунальні служби, лікарня, рятувальники працюють і намагаються виконувати свою роботу на максимумі можливостей і з ризиками для життя", — йдеться в повідомленні.

На території громади відсутній мобільний зв’язок та інтернет.

Борівська селищна рада звернулася до Червоного Хреста з проханням допомогти організувати доставку ліків та іншої гуманітарної допомоги.

Погрози та "евакуація" на тимчасово окуповані території

За даними голови Борівської громади Олександра Тертишного, російські військові патрулюють вулиці, перевіряють документи та можуть забирати телефони. Погрожують, що стрілятимуть на ураження, якщо місцеві жителі пересуватимуться вулицями під час комендантської години.

За словами Тертишного, у частині сіл російські військові "наполегливо вимагали від місцевих жителів покинути свої оселі і виїхати на інші окуповані території у напрямку Куп’янська чи Сватового".

"В одному зі старостинських округів деякі місцеві мешканці погодилися на співпрацю з росіянами і створюють їм умови життя в населеному пункті (забезпечення окупантів їжею, розселення тощо). Окупанти призначили там свого "старосту" з місцевих жителів, який з перших годин окупації вступив з ними у співпрацю", — каже Тертишний.

Окупанти дісталися й Ізюмського старостинського округу.

Керівництво громади евакуювалося, щоб продовжити працювати й не потрапити в полон.

Що відомо

  • На початку квітня у Боровій оголосили евакуацію. На 14 квітня, за даними джерела, з 15,7 тис. жителів виїхали близько половини.
На початок