Українська артистка, родом із Хмельницького, волонтерить та співає пісні воїнам

Українська артистка, родом із Хмельницького, волонтерить та співає пісні воїнам

Українська артистка, родом із Хмельницького, волонтерить та співає пісні воїнам
Суспільне Поділля

Українські артисти займаються волонтерством. Серед них хмельничанка, учасниця національного відбору Євробачення, бандуристка та співачка Марина Круть. Артистка навчалась на курсах домедичної допомоги, плела сітки, розносила гарячі обіди. Наразі бандуристка допомагає Збройним Силам України та вимушеним переселенцям, а також влаштовує мініконцерти у волонтерських осередках та на вулицях міста.

Бандуристка та співачка Марина Круть зустрілась з волонтерами, які плетуть маскувальні сітки для українських воїнів. Артистка розповідає: прийшла підтримати людей та додати настрою. Каже, українська пісня - це також потужна зброя проти російського окупанта.

«Труджуся на творчому фронті. Стараюсь не забувати, що я перш за все – творець, і пам’ятати про те, що я вмію робити, де моя найсильніша зброя. Звісно, ніхто просто фізично не має змоги зараз слухати музику, чи спостерігати за якимось мистецтвом. Але я вважаю, що треба робити більше творчості», - говорить бандуристка.

Останні п’ять років Марина мешкала у Києві. Наприкінці лютого цього року, каже бандуристка, після перших бомбардувань столиці російськими військами, повернулась до рідного Хмельницького і долучилась до волонтерської справи.

«Я організовую різні процеси, зв’язую різних людей, ділюся контактами. Це робота із переселенцями, робота із пошуком для них житла. Інколи не вистачає часу сісти за бандуру, інколи не вистачає вже сил після дня, але я стараюсь, стараюсь, стараюсь, потрохи повертаюсь до музики», - розповідає Марина Круть.

За словами бандуристки, вона, разом зі своїми прихильниками та підписниками у соцмережах, допомагає бійцям ЗСУ у забезпеченні спорядженням, пристроями, ліками. Говорить, їй завжди за честь виступати перед українськими воїнами - це можливість висловити їм свою повагу та вдячність.

«Що у мене зараз на серці? Я, мабуть, вже усвідомила, що вже війна і це найстрашніше, що може бути для мого серця. Але, є таке відчуття, що це ненадовго, що так не буде завжди, це всього лиш період», - каже співачка.

У період війни, «коли говорять гармати», муза не має право мовчати, каже Марина. Бандуристка продовжує писати пісні та присвячує їх боротьбі за Україну. Нова пісня «Воля» народжена війною:

«Мамо не плач, ти мене народила для волі.

І ціною власної крові, в полі соняшники проростуть…»

(Уривок пісні Марини Круть «Воля»)

«Коли йде війна, все ж таки продовжується життя. А мистецтво – це і є життя, це і є доказ життя. Коли ми переможемо, я буду просто плакати від щастя і все…», - розповідає Марина Круть.

Читайте також

На Хмельниччині розпочинає роботу освітній хаб.

На Хмельниччині 75-річна бабуся пече хліб для ЗСУ.

На початок