Гроші від Організації Об’єднаних Націй можуть отримати переселенці у Тернополі. Для цього на вулиці Мазепи,2 відкрили центр реєстрації внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомила керівниця центру Ольга Навроцька.
За її словами, кожен переселенець, який подасть туди документи, зможе отримати 6 660 гривень. Виплату розділили на три місяці.

У черзі до Тернопільського центру обслуговування тимчасово переміщених осіб – сім’я Віктора Жалко з Бородянки, яка зараз живе у Бучачі.
"Оскільки ми всі залишилися без роботи, наш дім далеко, і ми тут, як то кажуть, в гостях, через те і звернулися за фінансовою допомогою. У нас двоє дітей. Вони їсти хочуть, якийсь смаколик хочуть, їх треба радувати, щоб відволікти від негативу", – каже Віктор Жалко.

У центрі працюють 12 волонтерів. Одна із них – тернополянка Марта Григорчук. Каже, реєстрація може займати від десяти хвилин до години.
"Ми вносимо в систему особисті дані та документи людей. Нам потрібен ідентифікаційний код, паспорт, а якщо це дитина – то свідоцтво про народження", – розповідає Марта Григорчук.
Волонтерка зареєструвала жительку Броварів Вікторію Бутко. Про цей центр Вікторія дізналася від знайомих і приїхала з Бережан.

"Ми вимушені були поїхати раптово. В нас маленька дитина, я знаходжуся в декретній відпустці і важко бути в незнайомому місці без фінансової допомоги. А оскільки у місті дуже багато переселенців і важко знайти роботу, то зрозуміло, що ця виплата для кожного – хоч якась допомога. І не важливо, яка сума, бо це є впевненість, що завтра буде за що годувати сім’ю", – розповідає жінка.

За словами керівниці центру Ольги Навроцької, кошти людям надходитимуть приблизно через тиждень після реєстрації.

"Виплати приходять на “Укрпошту”. Людині має прийти сповіщення про те, що час іти і отримати ці кошти. Ми працюємо кожного дня з 9:00 до 19:00, окрім одного вихідного – в суботу. Тоді не працює вся система на території України. Дані центру є відкриті також в Івано-Франківську, Львові, Чернівцях. У Тернополі це перший центр. Незабаром відкриємо другий і будуть створені мобільні бригади, які їздитимуть у територіальні громади. Приміщення для центру надали власники медичного центру. Для другого такого центру, який ми плануємо – приміщення зголосився надати один із забудовників", – каже Ольга Навроцька.

Керівниця розповідає, що центр раніше працював у тестовому режимі. Також створили телеграм-чат, де повідомляють час, коли певна людина із черги має принести документи на реєстрацію. Це спільний проєкт Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та благодійного фонду "Право на захист".

Читайте також
- У Великобірківській громаді на Тернопільщині живе понад півтисячі переселенців
- Поблизу Тернополя живе переселенка з Бучі, яка втратила чоловіка і була поранена
- Натрапив на оголошення: історія стоматолога, який знайшов роботу в Тернополі
- Чемпіон Європи переїхав до Тернополя через повномасштабне вторгнення
- Сім’я з Тернопільщини прихистила безкоштовно майже дві сотні вимушених переселенців