"Позиція дуже негативна". Ексросійська біатлоністка Рассказова - про ставлення до війни в Україні

"Позиція дуже негативна". Ексросійська біатлоністка Рассказова - про ставлення до війни в Україні

Ексклюзивно
"Позиція дуже негативна". Ексросійська біатлоністка Рассказова - про ставлення до війни в Україні
biathlon.com.ua

Спортсменка збірної України розповіла про зруйнований дім у Чернігові та реакцію близьких у РФ на її бажання залишитись в Україні.

Анастасія Рассказова - колишня біатлоністка збірної Росії, яка змінила громадянство та приєдналась до української команди у 2018 році разом зі своїм російським тренером Іллєю Лопуховим. 23-річна спортсменка провела в "синьо-жовтій" збірній уже чотири сезони, за які встигла перейти до українського спеціаліста Миколи Зоца, а також закріпитись у команді "Б".

На початку війни Рассказова перебувала з іншими українськими біатлоністками на базі в Сянках, що на Львівщині, де команда готувалась до прийдешніх етапів Кубка IBU. Уже 27 лютого жіноча резервна збірна мала б бути на змаганнях у Швейцарії, але 24 лютого в Україні розпочалась повномасштабна війна через вторгнення Росії, тож тренувальний процес довелось достроково завершити.

Читайте також: Три натуралізовані росіянки виїхали з України під час війни. Біатлоністи кажуть про брехню Бринзака

Після цього одразу три натуралізовані росіянки, а саме Катерина Бех, Оксана Москаленко та Ольга Абрамова, виїхали до Росії (Дар'я Сідорова на момент початку війни уже перебувала в РФ). Водночас ще дві - Анастасія Рассказова та Надія Бєлкіна - не стали виїжджати з країни. Зокрема, Анастасія вирушила до іншої лижної бази в Тернополі, про що розповіла в інтерв'ю Суспільне Спорт.

"Я посеред сезону перейшла до Зоца Миколи Миколайовича. У більшій мірі я залишилась в Україні саме через це. Бо я перейшла до нього, з’явилась надія на результат, він мені додав упевненості, і мені хочеться продовжити роботу саме з ним. Він наразі в Чернігові. Виходить, що він поїхав із Сянок і нині допомагає людям у Чернігові гуманітаркою", - зазначила Анастасія.

В умовах воєнного стану повноцінно підтримувати себе у формі майже неможливо, однак легіонерка не хотіла сидіти без діла, тому почала волонтерити в Тернополі. За словами спортсменки, разом із іншими українськими біатлоністами вона розвантажувала та сортувала гуманітарну допомогу.

"Не можу сказати, що я прямо-таки «люто» допомагала, але ми ходили на ці волонтерські роботи через день. Розвантажували коробки з гуманітарною допомогою, окремо сортували їжу, засоби особистої гігієни, дитяче харчування, медикаменти. Там усього було доволі багато, усе привозили великими фурами. Хлопці робили серйозніші навантаження - тягали важкі коробки, ми [дівчата] ж носили менші за розмірами. Наприклад, такі, де була їжа.

Я від знайомих дізналась, що потрібна допомога волонтерам. Тож ми одразу прийняли рішення допомагати, аби не сидіти, склавши руки. Ми почали їздити , допомагати, від цього ставало легше, адже ти робив свій внесок, усвідомлював, що можеш чимось допомогти людям і бути корисним", - зізналась українська біатлоністка.

Наприкінці березня Рассказова разом із молодшими українськими біатлоністами переїхала до словенської Поклюки, де головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець допоміг організувати для українців тренувальні збори. За словами Анастасії, із нею сконтактував український тренер В'ячеслав Деркач і запропонував поновити тренувальний процес за кордоном. Наразі спортсменка тренується за загальним планом збірної та консультується з українськими фахівцями, які так само перебувають у Поклюці, адже її особистий тренер Миколай Зоц залишився в Чернігові.

"Наразі я не зідзвонювалась із тренером, ми з ним списувались. Я запитувала в нього, як справи, бо я за нього переживаю. У нас тут [у Поклюці] є тренери, працюємо. Грубо кажучи, у нас зараз «закатка», просто спокійно катаємось.

Тут всі одне одному допомагають, абсолютно всі. Починаючи від молодих [спортсменів], закінчуючи тренерами. Також допомагають спонсори, дають дітям лижі, черевики, кофти, футболки. Тут є і волонтери, які передають звичайний одяг, а не спортивний. Бо багато хто виїхав, і в них нічого немає. Так само я ділюсь своїми речами. Хоча в мене їх не дуже багато, тому що я була на зборі, а всі мої речі залишились у Чернігові на лижній базі", - наголосила біатлоністка збірної України.

Читайте також: Російські війська зруйнували лижну базу у Чернігові, побудовану у 1977 році

Згадуючи лижну базу в Чернігові, Анастасія не змогла стримати сліз під час спілкування. Спортсменка розповіла, що після переїзду до України вона мешкала якраз на території цього спортивного об'єкта разом із іншими легіонерками української команди. Після активних бойових дій на Чернігівщині від бази залишились лише понівечені стіни та фундамент.

"У нас була власна кімната, ми її облаштовували, щось докуповували - ті ж речі, велосипеди, лижі, кросівки, інвентар. Були певні заощадження. Ну, заощадження - то вже така справа. Головне - усі живі та здорові. Але важко усвідомити, що все так сталось, що місце, де ти жив, де готувався, де облаштовував своє життя… Причому там не тільки я жила, а й Надя Бєлкіна, Даша Блашко, інші дівчата, багато спортсменок. Загалом було дуже важко це прийняти. Навіть зараз усе ще важко. Просто нема куди навіть повернутись", - зізналась Рассказова.

Біатлоністка заявила, що негативно ставиться до війни в Україні. Також Анастасія зазначила, що її близькі, які проживають у Росії, важко сприйняли рішення спортсменки залишитись в Україні і спершу навіть не вірили в те, що на українській території відбуваються повномасштабні бойові дії.

"Мої рідні [в Росії], авжеж, прийняли моє рішення. Але їм було важко. Вони переживають за мене, за ситуацію, що відбувається зараз у нас [в Україні], що загалом відбувається між країнами [Росією та Україною]. Спочатку [в них] по телевізору показували, що це «спецоперація», нічого такого, але коли все це трапилось на лижній базі, коли я їм [близьким] скидала фотографії, то вони повірили. Вони боялись за мене, боялись і переживали за мого хлопця. Переживали, що ми зараз знаходимось тут [у Тернополі], а у Львові, що зовсім недалеко, стріляли. Мама дуже сильно переживала. Зараз спокійніше, бо тут [у Поклюці] я в безпеці, і ніхто нікого не чіпатиме.

Моя позиція дуже негативна щодо всього, що відбувається. У багатьох людей просто зруйновані життя. Також діти залишаються своїх батьків, вони їх втрачають, на їхніх очах убивають. Це не передати словами, напевно, і ніяк не зрозуміти", - підкреслила Рассказова.

Українська біатлоністка зауважила, що напряму не зіштовхнулась із хейтом до себе після вторгнення РФ до України - їй не писали в особисті повідомлення в соціальних мережах, але спортсменку зачепили коментарі на одному з українських біатлонних ресурсів.

"Слава богу, мені в дірект нічого не прилітало. Можливо, бо на мене були підписані люди, які бачила, як я неодноразова постила в Instagram історії [про події в Україні], усе те, що я переживала. Навіть зараз публікую це. Але я нещодавно зайшла на сторінку «Біатлон України» і в коментарях побачила, що люди негативно ставляться до мене, вважають, що, я не гідна бути в збірній України. Це їхнє рішення, це їхнє право. Я ні перед ким виправдовуватись не хочу. Нікого не хочу змушувати вірити в те, що я роблю. Адже в усе, що я роблю, я вкладаю душу", - зазначила членкиня збірної України з біатлону.

Також Анастасія розповіла, що поки що її майбутнє в збірній України невідоме. Адже після того, як біатлоністка дісталась Поклюки, зв'язок із Федерацією біатлону України вона більше не підтримувала.

"Я ні з ким із федерації наразі не спілкуюсь, адже я вважаю, що цим людям наразі не до нас. Вони всі - люди, у них свої проблеми. Наразі майбутнє будь-якого спортсмена [збірної України] невідоме, бо ніхто не знає, як далі жити, як усе повернеться. Я сподіваюсь, що підготовка далі відновиться, і війна скоріше скінчиться", - резюмувала Рассказова.

Що відомо

  • Анастасія Рассказова - колишня російська біатлоністка, представляє збірну України з 2018 року. Сезон 2021/2022 провела в резерві основної команди. Народилась у Хабаровську, 23 роки.
  • За даними Суспільне Спорт, група українських біатлоністів, до якої входять легіонерки Дар'я Блашко і Анастасія Рассказова, перебуватимуть у Поклюці мінімум до 1 травня, про що повідомила колишня білоруська спортсменка.
  • Оксана Москаленко та Катерина Бех - єдині спортсменки-легіонерки в складі збірної України, які публічно ще не окреслили своє ставлення щодо війни в Україні та ніяк не відреагували на запит Суспільне Спорт щодо інтерв'ю. Водночас обидві спортсменки перебувають у Росії. Також у РФ продовжує тренуватись Дар'я Сідорова, однак вона висловилась проти військової агресії на українській території.
Читайте також: "Жах і біль". Натуралізована біатлоністка з Росії уперше висловила позицію про війну в Україні
  • Ще одна ексросіянка в збірній України Надія Бєлкіна служить у лавах ЗСУ в Тисовці, що на Закарпатті.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо