У місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
Про це повідомляє кореспондент Суспільного.
Начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов повідомив, що з братської могили витягли сьогодні 40 тіл.
"Убиті цивільні люди, вони просто жили тут і ніякого збройного опору вони не чинили, їх просто розстрілювали за те, що вони просто були українцями і мешкали у своєму місті і країні. Що тут ще сказати, якщо не геноцид", — сказав Нєбитов
"Дітей серед них немає. Це цивільні жінки і чоловіки, а також двоє військових. Ці люди були вбиті на території Бучі. Їх розстрілювали на вулицях. Працівнику комунального підприємства єдиному дозволяли збирати ці тіла. Він збирав і ховав тут, щоб вони не залишались на вулицях. У нього теж неодноразово стріляли", — розповів він.

"Ті, що загинули своєю смертю за час війни будуть хоронити, мабуть, з однієї сторони кладовища. Інші тіла відправляють на експертизу", — розказав волонтер і працівник ритуальної служби Сергій Матюк.
Тіла, які правоохоронці раніше зібрали з вулиці Яблунської у місті Буча, також вже відправлені на експертизу.
За словами волонтера, на Яблунській, яку вже називають "вулицею смерті", знайшли близько 40 тіл. Всі ці люди були розстріляні.
"І ті, які були за гаражами масово, по 6-8 людей – усі були зв'язані, розстріляні після тортур. Ноги у них прострілені, руки прострілені і видно було контрольні постріли або в око, або просто в голову", — додав Матюк.

Загалом станом на сьогодні відомо про 300-400 загиблих у Бучі. Точна кількість буде встановлена згодом.
Що відомо
- Німецька розвідслужба представила у парламенті країни шифровку перехоплених розмов російських військових, які підтверджують вчинені Росією вбивства місцевих у Бучі.
- Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії зокрема у Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ. 4 квітня міська влада Бучі повідомила, що у місті може бути набагато більше замордованих росіянами українців. Правоохоронці виявили катівню росіян в підвалі одного з дитячих санаторіїв Бучі. Міноборони опублікувало імена військових РФ, які вчинили злочини у місті.
- Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.
Читайте також
Війна Росії в Україні. День 44. Текстовий онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!