Чоловіка на Чернігівщині чотири рази виводили на розстріл. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Чоловіка на Чернігівщині чотири рази виводили на розстріл. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Чоловіка на Чернігівщині чотири рази виводили на розстріл. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
ФОТО: Суспільне Чернігів

У селі Лукашівка, що на Чернігівщині, росіяни виводили чоловіка на розстріл, коли раптом по коридору почав повзти його син з обмеженими можливостями – хлопець благав не вбивати батька.

Хлопчина викрикнув "Не чіпайте мого тата", однак солдати РФ потягли батька за двір та поставили на коліно. Познущавшись вдосталь, його відпустили – такі "візити" відбилися ще три рази.

Сама дружина лукашівця розповіла, що росіяни насмілювалися з неї та неодноразово казали, що вб'ють чоловіки та дітей.

"Хотіли кинути гранату в погріб, дітей застрелити" — говорить Юлія, жителька звільненого села Лукашівка на Чернігівщині, яке 21 день було в окупації.

Російські військові розмістили свою техніку у дворах місцевих жителів, склад зброї розмістили у місцевій церкві.

Що відомо

  • На сайті російської державної інформаційної агенції "РИА-Новости" 3 квітня була опублікована стаття "Що Росія повинна зробити з Україною". Там ідеться не лише про так звану "денацифікацію", а й про "деукраїнізацію", якої нібито потребує українська влада й більшість народу. Серед методів автор пропонує "перевиховання" — ідеологічні репресії та жорстку цензуру культури та освіти.
  • Президент України Володимир Зеленський, виступаючи в парламенті Румунії онлайн назвав цю статтю одним з доказів для майбутнього трибуналу проти російських воєнних злочинців: "3 квітня, коли світ жахнувся, побачивши тіла убитих в Бучі, на сайті російської державної інформаційної агенції "РИА-Новости" була опублікована стаття з обґрунтуванням геноциду українців. Її назва доволі красномовна", — сказав Зеленський.
  • Україна вимагає від світової спільноти розслідувати злочини Росії в Київській області. Станом на вечір 2 квітня у Бучі виявили приблизно 280 загиблих місцевих жителів, похованих у братських могилах. Місто майже місяць було окуповане військами РФ. 4 квітня міська влада Бучі повідомила, що у місті може бути набагато більше замордованих росіянами українців. Правоохоронці виявили катівню росіян в підвалі одного з дитячих санаторіїв Бучі, а Міноборони опублікувало імена військових РФ, які вчинили злочини у місті.
  • Буча — не одиничний випадок жорстокого поводження з цивільними. Доповідь Human Rights Watch, складена зі свідчень очевидців, розповідає також про випадки у селі Старий Биков у Чернігівській області, Ворзелі у Київській області, Малій Рогані у Харківській області. Також генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила, що станом на 4 квітня відомо, що цивільних жертв російського вторгнення на Київщині найбільше не в Бучі, а у Бородянці.

Читайте також

"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок