На острові Чеджудо (Республіка Корея) відкрилася фотовиставка "Київ: репортаж одного дня. 8 березня 2022 року" Олени Шовкопляс. Про це Суспільному Культура повідомили в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.
Ця виставка – проєкт цього музею. Автор ідеї – генеральний директор Юрій Савчук.
Спочатку презентація фотопроєкту відбулася м. Верден (Франція). Тепер світлини зможуть переглянути відвідувачі Міжнародного центру миру на о. Чеджудо.
Фотовиставку склали 44 світлини, зроблені в столиці України впродовж 13-ї доби російсько-української війни.
"Вони віддзеркалюють реалії європейського мегаполіса, що переживає ворожі атаки: перегороджені барикадами та блокпостами вулиці, постаті українських воїнів, зруйновані оселі, переповнений біженцями вокзал… Світлини засвідчують, як миттєво й зажерливо війна проковтнула життєвий простір міста, стерши грані між фронтовим та мирним життям. Вони фіксують факти й емоції неоголошеної війни…", – повідомили в музеї.
Головними локаціями фоторепортажу стали "відкриті рани" будинків у спальних районах, залізничний вокзал, вулиці одного з найпрекрасніших і найбільших європейських мегаполісів. Зокрема, оперезаний протитанковими їжаками та бетонними блоками бульвар із символічною назвою – Дружби народів.

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні назвали знаковим місце проведення виставки в Кореї. Уряд країни обрав острів Чеджудо місцем реалізації ключових проєктів із підтримки мирних ініціатив та протидії виявам агресії.
"Цю місію виконує Міжнародний центр миру – через реалізацію комунікаційних, виставкових та освітніх ініціатив. Така концепція сьогодення стала наслідком трагічної ситуації 1948–1949 рр., коли острів виявився осередком кривавого повстання й бойових дій. Переосмислення минулого дало змогу розвивати традиції миру в сьогоденні. Також на о. Чеджудо щороку відбувається Міжнародний форум з питань миру та процвітання за участю державних і політичних лідерів, а також фахівців із різних країн. Маємо надію, що цьогоріч його учасники ознайомляться з фотовиставкою", – зазначили організатори.
Авторка світлин виставки "Київ: репортаж одного дня. 8 березня 2022 року" Олена Шовкопляс – фотографка музею, членкиня Спілки фотохудожників України.

23 березня ця ж виставка відкрилася в Всесвітньому центрі миру, свободи та прав людини у французькому місті Верден. У 1916 році це місто стало епіцентром однієї з найкривавіших битв Першої світової війни. Завданням Всесвітнього центру є поширення знань про конфлікти минулого та розвиток культури мирної співпраці між державами й народами.
Після презентації виставки Національний музей історії України у Другій світовій війні висловив сподівання, що проєкт стане світовим флешмобом, пошириться в інших країнах – і заявив, що уже отримав низку пропозицій.

Війна — усі останні новини
- Військовий вагон з куполом: український художник представив власне бачення російської церкви
- Never Again Gallery: Українські художники переосмислили плакати часів Другої світової війни
- "Я б не хотів мати десятки тем для ілюстрацій кожен день, як зараз": місяць війни в ілюстраціях
- Нагадати світу, що війна ще триває: мистецькі акції на підтримку України
- Музей сучасного мистецтва у Нью-Йорку відкрив виставку з роботами українців
- Тихий аукціон "солдатів" Бенксі: Охматдит отримає понад 3 мільйони гривень
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!