У Тернопільському училищі бійцям шиють сумки для скидання магазинів

У Тернопільському училищі бійцям шиють сумки для скидання магазинів

У Тернопільському училищі бійцям шиють сумки для скидання магазинів
Суспільне Тернопіль

У Тернопільському училищі сфери послуг та туризму для військових шиють сумки для скидання магазинів. До справи долучаються і студенти, і викладачі. Працюють за зразками, які їм передали волонтери та військові. Про це розповіла директорка навчального закладу Галина Грушко.

За її словами, залучили всі майстерні в училищі. Щоб зробити викрійки для сумок – майстри спершу малюють форму крейдою, а потім вирізають з допомогою розкрійного ножа, – розповідає працівниця училища Любов Сас.

Виготовлення розвантажувачів
Виготовлення розвантажувачів. Суспільне Тернопіль

"І медичні, і інші розвантажувачу робили, також жилети шили. Роботи повно, все, що приносять волонтери, ми все робимо. Треба для перемоги працювати", – каже жінка.

Пошиття сумок для скидання магазинів
Пошиття сумок для скидання магазинів. Суспільне Тернопіль

Закрійки майстри передають Артему Пугачу. Хлопець навчається на 2 курсі. Каже, до виготовлення військового спорядження долучається вперше.

"Це є виклик, тому що тканина важка в обробці, є різні елементи, які важко робити, але це дуже цікаво", – розповідає Артем Пугач.

Студент Артем Пугач
Студент Артем Пугач. Суспільне Тернопіль

Завершальний етап роботи – зшити усі заготовки. Долучилась до справи випускниця училища Тетяна Настрога. Жінка розповідає, 35 років тому закінчила навчання, але вирішила теж допомогти захисникам.

"У перший день було тяжко за такою машинкою, але нічого, адаптувалась. Не можна бути осторонь, коли в країні така біда. Просто вирішила допомогти і все," – розповідає Тетяна.

Пошиття сумок для скидання магазинів
Пошиття сумок для скидання магазинів. Суспільне Тернопіль

Студентка 4 курсу училища Софія Керницька зшивала заготовки.

"Не хотіли б таке шити, але зараз такий час, що ми повинні це робити, ми маємо допомагати всім", – каже Софія.

Студентка Софія Кернична
Студентка Софія Кернична. Суспільне Тернопіль

Військове спорядження виготовляють за зразками, які передають волонтери та військові, – розповідає викладачка училища Жанна Дігтяр.

"У нас всі моделі різні, кожну треба було освоїти. Обов'язково перед тим, як зшивати виріб, ми робимо пробний взірець. Наприклад, нам принесли чорний, а ми зробили свій варіант у камуфляжних тонах. Тобто ми мали випробувати. Так ми робимо з кожною моделлю. Після того, як модель випробувана, ми вносимо якісь корективи, якщо потрібно. І тільки після цього починаємо обробку", – каже викладачка.

Викладачка училища Жанна Дігтяр
Викладачка училища Жанна Дігтяр. Суспільне Тернопіль

За день шиють більше пів сотні виробів, матеріали надають волонтери, – каже директорка училища Галина Грушко.

"Вже пошили багато виробів, а передаємо їх за місцем потреби. Я знаю, що це і тероборона бере, і на передову теж передають", – розповідає директорка.

Директорка училища Галина Грушко
Директорка училища Галина Грушко. Суспільне Тернопіль

Тернопільське училище сфери послуг та туризму – один із трьох навчальних закладів області, де організували змішане навчання. Студенти цих закладів допомагають військовим та волонтерам, – розповіла начальниця обласного управління освіти Ольга Хома. За її словами, таке рішення прийняла Рада оборони області.

Розвантажувач для скидання магазинів
Розвантажувач для скидання магазинів. Суспільне Тернопіль

Читайте також

На початок