Понад 200 тернополян зголосилися стати учасниками групи "Волонтер-COVID-19"

Понад 200 тернополян зголосилися стати учасниками групи "Волонтер-COVID-19"

Понад 200 тернополян зголосилися стати учасниками групи "Волонтер-COVID-19"
оригінальне

Понад 200 тернополян зголосились стати учасниками групи Тернопільської громади "Волонтер-COVID-19". Про це розповіла начальниця управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради Христина Білінська.

Базу волонтерів створили під час надзвичайної ситуації, щоб попередити поширення COVID-19 на території міста.

Христини Білінська каже, що особам, які потребують допомоги радять звертатись телефоном або онлайн через сайт міської ради:

"Це люди похилого віку, пенсіонери, це можуть бути опікуни, є люди, які є ще в складних життєвих обставинах, які були на роботі і зараз не мають можливості для прожиття, ресурсів для прожиття, дуже важливо, щоб кожна людина залишалася зараз вдома на карантині".

Тернополяни, які хочуть стати волонтерами, мають заповнити спеціальну форму. Посилання на неї є на сайті міської ради. Після цього визначають, чим може допомогти волонтер, каже Христина Білінська:

"Там можна вибрати шість різних напрямів, мікрорайон проживання, приналежність до громадської організації ,чи є медична освіта, бо зараз потребують медиків в тому числі. Дуже важливе запитання, чим я можу себе забезпечити, бо ми теж можемо давати маски, рукавички, засоби антисептики. І відповідно я можу моніторити (перевіряти) дотримання карантинних заходів на підприємствах, установах, організаціях, здійснювати телефонний обдзвін для встановлення потреб людей, долучатись до охорони громадського порядку купувати та доставляти продукти та медикаменти, допомагати в лікарнях, маю достатній рівень для надання психологічної допомоги"

Надавати допомогу і працювати в лікарнях зголосились 14 осіб, розповідає головна спеціалістка сектору у справах cім’ї міської ради Наталя Магльована.

"Ми зв’язалися з усіма зареєстрованими волонтерами, які виявили бажання надавати допомогу в лікарнях, спрямували їх в лікарню швидкої допомоги, до головного лікаря Чайківського Ярослава, вони повинні звернутися , там нададуть усю необхідну інформацію, яка наразі допомога потрібна в закладі від волонтера-медика".

Закупляти і доставляти продукти особам під час самоізоляції зголосились більше сотні волонтерів, каже головна спеціалістка відділу молодіжної політики Тернопільської міської ради Леся Голик:

"Частина людей вже починає волонтерити, орієнтуються в потребах своїх сусідів, старших батьків, родичів. Наша база зроблена для того, аби у випадку гострої потреби ми мали перелік з ста, 20, 10-ти людей, які готові стати і зробити те, що вони заявили".

Дмитро Дем’яненко нещодавно повернувся із Польщі. Після двотижневої самоізоляції вирішив стати волонтером:

"Це буде доставка їжі іншим людям, які потребують, та підтримка громадського порядку. Ми будемо дивитись, щоб ходили всі в масках, дотримувались карантинного режиму, не скупчувались, щоб не було прямих тактильних дотиків, можливості передачі вірусу від людини до людини. Це буде рекомендаційний характер, якщо людина не дотримуватиметься правил безпеки з нами, буде патрульна поліція і вони зможуть надавати попередження, які нестимуть адміністративну відповідальність".

На початок