Станом на 2 квітня литовські оператори газу перестали перекачувати російське блакитне паливо – там оголосили про повну енергетичну незалежність, передає LRT.lt.
"Ми перша країна ЄС серед країн-клієнтів "Газпрому", яка досягла незалежності від постачання російського газу, і це результат багаторічної послідовної енергетичної політики та своєчасних інфраструктурних рішень", – про це заявив міністр енергетики Дайнюс Крейвіс.
На його думку, це поворотний момент в історії енергетичної незалежності Литви. Це підтверджують дані оператора газотранспортної системи країни Amber Grid, які свідчать, що станом на 2 квітня імпорт російського газу для потреб Литви з литовсько-білоруського газогону становив нуль кубометрів.
Зазначається, усі потреби Литви у газі нині задовольняються через термінал зрідженого газу у м. Клайпеда. В офіційно оприлюднених графіках оператора терміналу зрідженого природного газу "Клайпедос нафта" зазначено, що щомісяця на термінал надходитиме три великі партії зрідженого природного газу, що має вистачити всім клієнтам.
Що відомо
- Сполучені Штати та Європейська комісія створюють спільну робочу групу для забезпечення енергетичної безпеки України і Європи, а також зменшення залежності Європи від російського викопного палива.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову виступив проти бойкоту імпорту енергоносії в РФ.
- США та Європейський Союз заблокували заявку Білорусі на вступ до Світової організації торгівлі (СОТ) через її співучасть у повномасштабному російському вторгненні в Україну.
Читайте також
Я готовий піти на все, якщо моя хода буде з нашим народом — інтерв’ю Зеленського
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Вторгнення Росії в Україну, день 38. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!