З 1 квітня в ЦНАПі Ужгорода переселенцям можна реєструватися для отримання державної допомоги

З 1 квітня в ЦНАПі Ужгорода переселенцям можна реєструватися для отримання державної допомоги

З 1 квітня в ЦНАПі Ужгорода переселенцям можна реєструватися для отримання державної допомоги
Суспільне Закарпаття

Необхідні вимушеним переселенцям документи з 1 квітня оформлюють в Центрі надання адміністративних послуг в Ужгороді. Про це Суспільному розповіла начальниця ЦНАПу Жанна Павлув.

За її словами, там можна отримати довідку внутрішньо переміщеної особи та подати заяву для грошової допомоги. Крім цього, власники помешкань, котрі безкоштовно поселили вимушених переселенців, можуть оформити компенсацію на оплату комунальних послуг. Це 450 гривень за кожну поселену людину. Більше про це в сюжеті.

Це можна зробити також онлайн на сайті центру. Кожен отримує талон з інформацію про день та час, коли вони зможуть оформити необхідні їм документи. Талон взяли вимушені переселенки з Одеси Тетяна та Віра.

"Спочатку було трохи незрозуміло, в якій послідовності це треба робити. Але щойно нам допоміг працівник адміністрації і тепер ми вже отримали талончики", — каже Тетяна.

Віра розповідає: "На 11-те і на 13-те квітня. Чекати ще довго. Хотіли взнати хоч якусь інформацію, а якби вдалося подати, то було б непогано, тому що чекати ще два тижні. Будемо чекати".

На 9:40 зареєстрована на прийом у ЦНАПі Катерина Свида. Вони з донькою приїхали з Одеси місяць тому. В Ужгороді проживає у родичів. Зараз прийшла оформити документи для отримання грошової допомоги.

"Я юрист. Для юристів зараз взагалі проблема з роботою, оскільки всі реєстри закриті. Я з дитиною приїхала і мене треба якось себе підтримати — на харчування, якісь дрібниці. Ми і так стараємося скромно жити, і це дійсно реальна допомога людям", — повідомила Суспільному вимушена переселенка.

З 1 квітня в ЦНАПі Ужгорода переселенцям можна реєструватися для отримання державної допомоги
Суспільне Закарпаття

Прийом однієї людини триває до 30 хвилин — каже начальниця Центру надання адміністративних послуг Ужгорода Жанна Павлув.

"Є таке, що особи вже отримали довідку ВПО, але не подали документи щодо виплати. Зараз у нас така є функція — не обов’язково дві зразу, а можна й отримати довідку про надання допомоги. Особа звертається до нас із довідкою ВПО, з оригіналом паспорту, оригіналом коду, і якщо є дітки, то свідоцтвом про народження", — розповіла очільниця Центру.

За словами Жанни Павлув, раніше такі послуги вимушені переселенці могли отримати тільки в департаменті соціальної політики міської ради. Аби зменшити там чергу та пришвидшити оформлення документів, долучили до цього ЦНАП. Центр працюватиме також у вихідні з 9 до 16 години.

Що відомо:

  • З 24 лютого перевірки показників лічильників були тимчасово призупинені. Наразі у товаристві повідомляють про відновлення адресних обходів споживачів.
  • В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
  • У зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України діє обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.
  • Вторгнення Росії в Україну, день 37. Онлайн.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок