Через карантин обласній станції переливання крові бракує донорів

Через карантин обласній станції переливання крові бракує донорів

Через карантин обласній станції переливання крові бракує донорів

Запасу крові всіх груп майже немає в обласній станції переливання в Ужгороді з початку карантину. Бракує також донорів, розповіла заступниця директора станції переливання крові області Мирослава Хрипак. За її словами, охочих здати кров до трьох людей у день. Зараз кров здають здебільшого працівники станції та лікарі всіх медичних закладів області.

Наталія Цуцяк прийшла здати кров до обласної станції переливання крові для свого родича. Робить – це вперше.

НАТАЛІЯ ЦУЦЯК, донорка

« В нашій родині сталася така небажана трагедія, така несподівана, можна сказати, болячка. Захворів онкологією наш родич, і йому робили в лікарні міській переливанні крові після операції. Нам сказали, що потрібно здати кров. Я зібрала своїх друзів і сестру, і ми так прийшли сьогодні перший раз».

Наталія Цуцяк розповідає: якби родичу не знадобилася кров, під час карантину не відвідувала б медичні заклади.

НАТАЛІЯ ЦУЦЯК, донорка

« Переживають і діти за мене. Тому що, знаєте, якщо не дай Бог заражуся я, то моя сім’я постраждає через це. У мене донька фармацевт і постійно мені каже: «Мамо ти вже тиждень із лишнім ходиш до лікарні». Бо це потрібно зранку прийти, ліки закупити. Я маю антисептик – це натуральний спирт – це чистий спирт, я наливаю із собою, маю бахіли, маю рукавички, маю масочки».

РЕНАТА ВЕРЕШ, працівниця обласної станції переливання крові

« П’ять, шість донорів поки що, учора було дев’ять було, бо реєстратура наша викликала. Спад пішов, як оголосили цю пандемію».

Заступниця директора обласної станції переливання крові Мирослава Хрипак каже: до введення карантину щоденно здавали кров 50 людей.

МИРОСЛАВА ХРИПАК, заступниця директора обласної станції переливання крові

« В умовах пандемії, яка на сьогодні, у нас кількість донорів, які звертаються до нас, до нашого центру дуже катастрофічно зменшилася. Тому що люди бояться як самі інфікуватися, так і інших заразити, бути джерелом інфекції COVID-19. На сьогодні заклад не проводить тестування використовуючи швидкі тести на COVID -19. Однак донори до нас телефонують, вони б хотіли, але бояться заразитися. На сьогодні запаси крові, що у нас були, вони критично зменшуються. Їх немає».

Лаборантка Діана Фортуна розповідає: зараз кров здають здебільшого працівники станції переливання та лікарі інших медзакладів.

ДІАНА ФОРТУНА, лаборантка обласної станції переливання крові

«Люди і так хворіють незалежно чи є карантин чи є він чи ні. А ми стараємося. Якщо є можливість, якщо є в цьому нагальна потреба, звичайно, ми долучаємося до донорства і здаємо кров. Багато часу не займає, так що в принципі – це є нормально.

За словами заступниці директора обласної станції переливання крові Мирослави Хрипак, всі медичні працівники забезпечені масками, рукавицями та антисептичними засобами.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди