Експонати вивезли, вікна закрили плитами: у Прилуках краєзнавчий музей рятують від обстрілів

Експонати вивезли, вікна закрили плитами: у Прилуках краєзнавчий музей рятують від обстрілів

Експонати вивезли, вікна закрили плитами: у Прилуках краєзнавчий музей рятують від обстрілів
ФОТО: Суспільне Чернігів

Зашивають вікна дерев’яними плитами та металевими листами та вивезли частину експонатів. Так у Прилуцькому краєзнавчому музеї намагаються убезпечити заклад від можливих обстрілів російських військ.

Кольорові вітражі та ковані решітки на вікнах закрили дерев’яними плитами та металевими листами - такий нині вигляд мають приміщення краєзнавчого музею у Прилуках. Директорка музею Тетяна Зоць розповіла, що це зробили аби убезпечити заклад від можливих обстрілів та пошкодження цінностей.

«Наш заклад знаходиться до цього часу під сигналізацією, але ми розуміли, що може бути і мародерство, і обстріли. Потрібно зберегти і внутрішній стан експозиції. А це і облицювання, вітрини, скло, паркет. Потрібно було перше що убезпечити перш за все це вікна».

Кошти на будівельні матеріали, а це 20 тисяч гривень, Прилуцькому музею надали у львівському Центрі культурної спадщини. Всі роботи провели власними силами.

«Куплене OSB, куплений метал, дюбеля, шурупи. Музей проплатив вишку, тому що ми хотіли кошти, які до нас надійшли витратити на ті матеріали, які нам вкрай необхідні»,- розповідає Тетяна Зоць.

Роботи із убезпечення музейних експонатів тривають і в природничому відділі. В ньому налічується близько 400 експонатів комах, птахів, тварин, які характерні для Прилуцького регіону.

«Мені, як працівнику відділу завжди хочеться зберегти те що своє, те що ближче до душі всі оці чучела, які тут знаходяться. Ми їх збираємо, будемо пакувати, розставляти у більш безпечні місця»,- розповідає Ольга Степаненко.

Це чи не єдині експонати, які залишилися в музеї, пояснила Тетяна Зоць. Найцінніші предмети експозицій евакуювали із музею іще 24 лютого.

Подробиці – далі в сюжеті.

Читайте також:

На Сосниччині 31 березня попрощались з трьома земляками, які загинули в боях за Чернігів

Українські війська звільнили від російської армії два села біля Чернігова, – ОК "Північ"

На початок