Корали у Великому Бар'єрному рифі втретє за останні роки втратили колір

Корали у Великому Бар'єрному рифі втретє за останні роки втратили колір

Корали у Великому Бар'єрному рифі втретє за останні роки втратили колір
nbcnews.com

Найбільша екосистема коралових рифів у Великому Бар'єрному рифі в Австралії втретє за останні 5 років зазнала масового знебарвлення через глобальне потепління.  Підвищення температури води в морі впродовж зими на східному узбережжі Австралії спричинило появу на великих ділянках коралового рифу вибілених плям, повідомляє BBC.

Учені зазначили, що у 2016-2017 роках знебарвленням пошкоджено дві третини рифової системи. В Управлінні морського парку «Великий бар'єрний риф» (Great Barrier Reef Marine Park Authority) повідомили, що через цьогорічні кліматичні зміни «масове відбілювання» зачепило значно більшу територію, ніж у минулі роки. Корали втрачають свій колір через те, що під впливом високої температури води з поверхні рифу зникають крихітні водорості, які завдяки фотосинтезу і надавали коралам яскравого забарвлення. 

Втім, провідний учений GBRMP Девід Вагенфельд припускає, що з часом корали зможуть відновитися, оскільки деякі території залишились неушкодженими. Великий бар'єрний риф – найбільша у світі система коралових рифів, що простягається вздовж східного узбережжя Австралії та cягає 2300 км завдовжки. З 1981 року є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за свою "надзвичайну важливість для природи та науки". 

На початок