8 тисяч людей звернулися до ужгородського департаменту соцполітики. 3,5 тисячі — отримали статус ВПО

8 тисяч людей звернулися до ужгородського департаменту соцполітики. 3,5 тисячі — отримали статус ВПО

8 тисяч людей звернулися до ужгородського департаменту соцполітики. 3,5 тисячі — отримали статус ВПО
Суспільне Закарпаття

Від початку повномасштабної війни Росії проти України до ужгородського департаменту соціальної політики звернулося вісім тисяч українців. Три з половиною тисячі з яких, отримали статус "внутрішньо переміщена особа". Про це Суспільному повідомила заступниця директора ужгородського департаменту соціальної політики Іванна Франчук.

Частина людей звернулася, аби отримати талони на безкоштовне харчування, частина — довідку "внутрішньо переміщена особа", інші — одержати державну грошову допомогу.

Раїса із Сум до Ужгорода приїхала близько трьох тижнів тому разом із чоловіком та дитиною. Взяли з собою і сестру чоловіка з дитиною. Жінка розповідає, що вдома залишалися поки не відчули небезпеку.

"24 лютого, коли все відбулося ми ще знаходилися вдома. Ми живемо у квартирі. І вирішили спочатку перебратися до батьків в будинок, тому що там є підвальне приміщення, куди ми могли швидко з дітьми сховатися. Дуже часто ми прокидалися вночі, з дітьми спускалися в підвальне приміщення. Ми слухали вибухи, які ставалися навколо нашого міста. Коли ми вже бачили, що нервовий стан і наш, і наших дітей на межі, ми коли впустили "зелені коридори" з міста Суми вирішили, що все-таки необхідно уберегти себе і дітей наших, і вирушити у більш безпечне місце", — каже вимушена переселенка.

Так жінка разом з рідними потрапила в Ужгород, до якого добиралися чотири дні. Зараз чоловік Раїси повернувся до Сум, де залишилися їхні батьки.

8 тисяч людей звернулися до ужгородського департаменту соцполітики. 3,5 тисячі — отримали статус ВПО
Суспільне Закарпаття

Кількість вимушених переселенців, які звертаються до департаменту соцполітики в Ужгороді з початком повномасштабної війни зросла, каже працівниця установи Ірина Котик. Один спеціаліст за зміну приймає до 40-ка людей.

Ірина Котик спеціалістка департаменту соцполітики Ужгорода: "Зазвичай було мало — 20 людей, можливо до 30, тепер вже доходить до 40 людей в день. Мусимо працювати з 8-ї ранку і до 20:00 вечора, і до 21:00 буває, коли як, все залежить від потоку і від систем самих, бо іноді вони, буває, що не хочуть працювати, коли дуже велике навантаження".

6 березня цього року кабмін визначив список регіонів, жителі яких мають право на отримання довідки про статус внутрішньо переміщеної особи. В нього входить тринадцять областей і місто Київ. Розповідає заступниця директора департаменту соцполітики Ужгорода Іванна Франчук.

8 тисяч людей звернулися до ужгородського департаменту соцполітики. 3,5 тисячі — отримали статус ВПО
Суспільне Закарпаття

Іванна Франчук заступниця директора департаменту соцполітики Ужгорода повідомила Суспільному: "Всі хто переміщається зі Львова, Івано-Франківська, на даний час вони просто гості міста, статусу вони не отримують, вони не мають права на допомогу внутрішньо переміщених осіб. Якщо будуть зміни і Кабмін, звичайно, буде вносити зміни, якщо території будуть змінюватися, військові дії будуть поширюватися, то Кабмін буде розширювати цей перелік".

Аби отримати довідку потрібно прийти до департаменту соцполітики. Треба мати ідентифікаційний код та відкритий рахунок у будь-якому банку, а також, за можливості, паспорт. Після отримання довідки вимушені переселенці зможуть одержати гроші від держави. А люди, які прийняли у себе переселенців, зможуть отримати компенсацію на комунальні послуги.

"Власникам житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб. Тобто, тут також є свій механізм, свій порядок, але також, щоб ми розуміли кого саме прихистили нам буде потрібна така довідка — внутрішньо переміщеної особи. Крім того, є компенсація за комунальні послуги для місцевих бюджетів. Тобто, для закладів, де розміщаються внутрішньо переміщені особи, також держава компенсує житлово-комунальні послуги, але це вже вона на юридичну особу компенсує такі послуги", — каже Іванна Франчук.

Що відомо:

  • В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
  • Вторгнення Росії в Україну. День 35. Текстовий онлайн.
  • У громаді на Закарпатті вимушені переселенці разом з місцевими мешканцями висадили першу картоплю.
  • Понад 4 тисячі вимушених переселенців уклали декларації з сімейними лікарями на Закарпатті

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок